V Prešove sa konal 22. hádzanársky turnaj vysokoškoláčiek O pohár rektora Prešovskej univerzity


Foto: V Prešove sa konal 22. hádzanársky turnaj vysokoškoláčiek O pohár rektora Prešovskej  univerzity
Galéria: 4 fotky
Foto: Mesto Prešov

V hale na Baštovej ulici v Prešove sa konal 27. novembra 22. hádzanárský turnaj vyskošokáčiek. Okrem domácich hádzanárok z TJ Slávia PU Prešov sa na ňom zúčastnili aj hádzanárky reprezentujúce UKF Nitra a medzinárodný rozmer dali podujatiu účastníčky turnaja z rumunskej mesta Cluj Napoca. „Prajem vám, aby ste bojovali nielen o víťazstvo, ale hlavne, aby sa to dialo v duchu fair play,“ uviedla primátorka Andrea Turčanová na otvorení turnaja.

Na turnaji sa zúčastnil aj vysokoškolský pedagóg, úspešný hádzanársky majster sveta a Československa, dvojnásobný finalista Pohára európskych majstrov Rudolf Horváth. „Myšlienka organizovať každoročne pri Hádzanárske akademičky O pohár rektora príležitosti Dňa študentstva hádzanársky turnaj vysokoškoláčok vznikla a prvý raz sa naplnila v roku 1996, z iniciatívy študentiek, ktoré najprv v hale Slávia PU Prešov len trénovali. Tento rok ho usporadúvame už po dvadsiaty druhý krát pričom môžem povedať, že nikde na Slovensku neexistuje vysokoškolský športový turnaj s takou dlhou, neprerušenou tradíciou,“ dodal prof. Rudolf Horváth.

Turnaj sa uskutočnil pod záštitou rektora Prešovskej univerzity v Prešove Prof. PhDr. Peter Kónyu, PhD. a primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Prešov