Prípady žltačky v Prešovskom kraji pribúdajú, v okrese Vranov nad Topľou evidujú 15 ohnísk


Foto: Prípady žltačky v Prešovskom kraji pribúdajú, v okrese Vranov nad Topľou evidujú 15 ohnísk Foto: pixabay.com

Počet prípadov žltačky v Prešovskom kraji narastá. Nové ohniská vznikli v obci Víťaz v Prešovskom okrese a v obci Olejníkov v Sabinovskom okrese. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove.

Ďalšie ohniská evidujú v obciach Žehňa, Červenica, Tuhrina a Varhaňovce v Prešovskom okrese. V súvislosti s ochorením registrujú v okrese Prešov k piatku 8. decembra 279 prípadov.   

V okrese Vranov nad Topľou je aktuálne aktívnych 15 ohnísk. Ide o obce Vechec, Čaklov, Zámutov, Poša, Sedliská, Banské, Soľ, Kamenná Poruba, Sačurov, Nižný Hrabovec, Rudlov, Čemerné, Nižný Hrušov a Merník a mesto Vranov nad Topľou.  

„Od 4. decembra ku dňu 8. decembra v okrese Vranov nad Topľou kumulatívne evidujeme 261 prípadov hepatitídy typu A,“ uviedol regionálny úrad na oficiálnej internetovej stránke.  

Ako dodáva, ďalší vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením vírusovej hepatitídy A nie je možné odhadnúť. Podľa úradu majú epidemiologickú situáciu pod kontrolou, pričom podnikajú kroky na jej stabilizovanie, a to nariadením očkovania proti žltačke detí vo veku od jedného roka do 15 rokov.   Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu