Kým vykonával malú potrebu, z vrecka mu zmizla peňaženka. Muža mal pri autobusovej stanici okradnúť tínedžer


Foto: Kým vykonával malú potrebu, z vrecka mu zmizla peňaženka. Muža mal pri autobusovej stanici okradnúť tínedžer Foto: Ilustračné - pixabay.com

Okresným vyšetrovateľom v Starej Ľubovni bolo vznesené obvinenie 15-ročnému mladíkovi zo zločinu krádeže a z trestného činu neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku. Kým muž pri objekte autobusovej stanice vykonával malú potrebu, mladík mu mal z vrecka nohavíc vybrať peňaženku a utiecť preč. Okradnutý mal v peňaženke osobné doklady, bankomatovú kartu, hotovosť a fotografie svojich blízkych.

„Mladík si ponechal peniaze i bankomatovú kartu, všetko ostatné vyhodil do koša. Zamieril do obchodného domu, kde si nakúpil, no pri samoobslužnej pokladni k platbe kartou nedošlo. Ani opakovaný pokus o zaplatenie kartou nebol úspešný a tak musel tovar vrátiť späť do regálov,“ informuje krajská hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Kartu sa snažil použiť ešte v bankomate na výber hotovosti, no to sa mu taktiež nepodarilo. Podozrivý mladík bol vypátraný a dostatočná dôkazná situácia, ktorá bola získaná, umožňuje vzniesť toto obvinenie. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: