Významné rekonštrukcie zrýchlia dopravu v Prešove, na sídlisku Sekčov je neúnosná


Foto: Významné rekonštrukcie zrýchlia dopravu v Prešove, na sídlisku Sekčov je neúnosná
Galéria: 4 fotky
Foto: Mesto Prešov

Rekonštrukcia križovatky pri Lidli na sídlisku Sečkov bola odovzdaním staveniska začatá. „Šesť rokov som za úpravu tejto križovatku bojovala ako poslankyňa, tri roky ako primátorka, lebo viem, že dopravná situácia  Významné rekonštrukcie zrýchlia dopravu v Prešove na sídlisku Sekčov je neúnosná. Konečne, po mnohých rokovaniach, sa to pohýna a táto dopravne vysoko zaťažená tranzitná križovatka sa bude upravovať. Dynamike cestnej dopravy v tejto časti Prešova však pomôžu aj výrazné úpravy ďalších križovatiek,“ uviedla primátoka Andrea Turčanová.

Na križovatke pri Lidli po jej úprave pribudne v smere z Rusínskej ulice druhý odbočovací pruh doľava, čo zdvojnásobí prejazd vozidiel v smere na ul. Arm. gen. Ludvíka Svobodu a zároveň zvýši plynulosť dopravy z centra mesta. Na Rusínskej ulici sa tiež odstráni problematické zúženie dvoch jazdných pruhov na jeden. V tejto fáze sa začne s realizáciou prípravných prác (príprava staveniska, prekládka sieti  a pod.), pričom rekonštrukčné práce sa naplno rozbehnú v jarných mesiacoch budúceho roka.

Mesto Prešov pripravuje aj rekonštrukciu križovatky ulíc Arm. gen. Ludvíka Svobodu a Jurkovičová, kde je problematický hlavne výjazd z Jurkovičovej ulice, čoho dôsledkom sú časté kolízne situácie. Ďalej sa bude renovovať aj asfaltový povrch na ulici Arm. gen. Ludvíka Svobodu. V spolupráci s obcou Ľubotice je pripravovaná úprava križovatky tejto ulice s ulicou Vihorlatská. Ide o projekty, ktoré chce mesto realizovať tiež na budúci rok.

Zdroj: Mesto Prešov