Novoročné oslavy poznačili prešovské ulice. Na verejných priestranstvách sa povaľujú obaly z pyrotechniky


Foto: Novoročné oslavy poznačili prešovské ulice. Na verejných priestranstvách sa povaľujú obaly z pyrotechniky Foto: Facebook/Juliana Juli

Síce silvestrovské oslavy utíchli 1. januára v skorých ranných hodinách, prešovské ulice sú stále poznačené rušnou nocou. Na verejných priestranstvách mesta sa povaľujú krabice a iný odpad z použitej pyrotechniky. 

Znečistenie zaujalo aj členku facebookovej skupiny Prešov. „Akože ľudia to fakt? S kúpou pyrotechniky nemáte zaplatenú aj upratovaciu čatu! Čo tak sa na miesto tých bujarých osláv 1. januára vrátiť a upratať po sebe?“ poznamenala kriticky autorka fotografií. 

Používanie pyrotechniky je pritom za ostatné roky rozporuplnou témou. Problémom nie je len odpad, ktorý znečisťuje verejné priestory, ale aj negatívny dopad tejto chvíľkovej zábavy na životné prostredie či pohodu občanov a ich domácich miláčikov.

Aj z toho dôvodu sa mesto Prešov rozhodlo na oslavy Nového roka pripraviť namiesto ohňostroja laserovú show, ktorá je podľa mesta ekologickejšia a tolerantnejšia. Prešovčania si túto novinku mohli pozrieť medzi Konkatedrálou svätého Mikuláša a historickou radnicou mestského úradu.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: