Nový župan Milan Majerský a poslanci zložili slávnostné sľuby


Foto: Nový župan Milan Majerský a poslanci zložili slávnostné sľuby
Galéria: 5 fotiek
Foto: PSK

1. decembra zložili slávnostný sľub novozvolený predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a novozvolení poslanci. Nový župan prevzal Úrad PSK od doterajšieho predsedu Petra Chudíka, ktorý viedol samosprávny kraj od roku 2002. „Budem rád, ak budete pokračovať v tom, čo sme začali. Je toho veľa, čo treba urobiť. Želám si, aby nastala kontinuita, aby sa niečo končilo a niečo nové začínalo,“ uviedol Peter Chudík. 

Chudík zároveň priznal, že nie je jednoduché z postu odísť, no rešpektuje výsledok volieb. „Momentálne mám dobrý pocit z toho, že predsedom je práve Milan Majerský, ktorý, dovolím si tvrdiť, prinesie pre kraj niečo lepšie, zdravšie, novú energiu. Verím, že tomu tak bude a tento môj pocit zostane najbližších päť rokov. Som pripravený na spoluprácu, ak bude potrebná,“ dodal Peter Chudík.

Nový župan PSK Milan Majerský svojmu predchodcovi poďakoval za prácu v prospech kraja 


Milan Majerský chce naďalej stavať a nadviazať na všetko dobré, čo sa v posledných rokoch dosiahlo. Ocenil aj bezproblémové odovzdanie úradu. „Úprimne ti ďakujem za politickú korektnosť a slušnosť. Veľký charakter si prejavil aj pri minulotýždňovom oceňovaní Cien PSK, keď si ma pozval odovzdávať ceny spolu s tebou. Takého kroku sú schopní iba veľkí ľudia,“ uviedol novozvolený župan Milan Majerský.

Zároveň vyzval na spoluprácu aj novozvolený poslanecký zbor. „Nechcem, aby sme išli cestou neustálych konfrontácií a bojov. Ak nám ide o dobro kraja, nepozerajme na vlastné záujmy a budujme ho spoločne. Názory môžeme mať odlišné, kraj však máme spoločný a jeho budovanie je našou povinnosťou,“ dodal predseda PSK.

V novozvolenom krajskom zastupiteľstve je z celkového počtu 62 poslancov 22 nezávislých, 21 poslancov zastupuje koalíciu KDH, SaS, OĽANO, NOVA, 16 poslancov má strana Smer–SD, 2 mandáty získala SNS a 1 mandát strana ÚSVIT. Do poslaneckých lavíc zasadne 54 mužov a 8 žien. Vo voľbách do VÚC 4. novembra získal Milan Majerský 72 366 hlasov (40,36 %), druhý Peter Chudík 54 914 hlasov (30,62 %). O post predsedu PSK sa pôvodne uchádzalo 12 kandidátov, 1 kandidát sa vzdal kandidatúry. O poslanecký mandát prejavilo záujem 500 kandidátov. Volebná účasť dosiahla v kraji 29,40 %, v rámci Slovenska 29,95 percenta.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: PSK