Tragické nehody vo Vysokých Tatrách. O život prišli dvaja ľudia, o príčinách smrti sa zatiaľ špekuluje


Foto: Tragické nehody vo Vysokých Tatrách. O život prišli dvaja ľudia, o príčinách smrti sa zatiaľ špekuluje Foto: Horská záchranná služba

V stredu (10. januára) v popoludňajších hodinách nahlásil turista vo Vysokých Tatrách nález telesných pozostatkov v oblasti pod Batizovským žľabom v Batizovskej doline. Prostredníctvom aplikácie Horskej záchrannej služby (HZS) odoslal presnú polohu miesta nálezu. V tom čase sa so Slovákmi spojili horskí záchranári z poľského TOPR-u so žiadosťou o pátranie po vozidle nezvestného poľského turistu, ktorý plánoval vystúpiť na Gerlachovský štít.

Horskí záchranári aj policajti následne prehľadali parkoviská v tatranských osadách. Vozidlo bolo nájdené vo Vyšných Hágoch. Pozostatky sa podarilo stotožniť s hľadaným mužom. Možnou príčinou smrteľnej nehody bol v tomto prípade pád so strhnutou doskovitou lavínou.

Zahynul aj ďalší Poliak

Vo večerných hodinách prišlo ďalšie tiesňové volanie a opäť išlo o poľského turistu. Záchranári oblastného strediska Vysoké Tatry našli ďalšie telesné pozostatky. Turista s najväčšou pravdepodobnosťou neprežil po páde z hrebeňa v náročných zimných podmienkach.

Po prevoze do Starého Smokovca záchranári odovzdali pozostatky oboch mužov policajtom a pohrebnej službe.

Zdroj: Horská záchranná služba


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo