Predvianočnú atmosféru v Prešove spestril Mikulášsky beh


Foto: Predvianočnú atmosféru v Prešove spestril Mikulášsky beh
Galéria: 10 fotiek
Foto: Mesto Prešov

Mesto Prešov v spolupráci s neziskovou organizáciou Active live usporiadalo tretí ročník podujatia Mikulášsky beh v Prešove. Beh v mikulášskych čiapkach prilákalo nielen aktívnych športovcov, ale aj mnoho amatérov a dokonca celé rodiny. Oproti minulému roku, kedy beh absolvovalo 250 účastníkov, ich tentoraz prišlo takmer 400. Bežcom snežilo, atmosféru Vianoc dotvárala hudobná skupina Wendigo.

Štart behu bol na Hlavnej, cez Kmeťovo stromoradie sa bežci dostali na Metodovu, Slovenskú a späť. Účastníci si mohli vybrať či zabehnú jedno kolo alebo bežeckú trať dlhú štyri kilometre absolvujú dvakrát. Tohtoročnou zážitkovou novinkou boli “čertové ohnivé schody”, 5 metrový Mikuláš, darčekový vstup do Mestského úradu či unikátna kovová medaila. Samozrejmosťou bol bohatý mikulášsky balíček pre všetkých.

„Nesmierne ma teší, že sme spoločnými silami založili krasne bežecké podujatie, ktoré každým rokom naberá na popularite. Tohto roku napriek nepriaznivému počasiu odštartovali takmer 400 bežcov, čo je skutočne krasne cislo. Aktualne začíname plánovať aktivity na ďalší rok v Prešove,“ uviedol Tomáš Gáll z neziskovej oraganizácie Active life.
Prečítajte si viac:


Zdroj: Mesto Prešov