Športová elegancia - ako vyzerať štýlovo v pánskej teplákovej súprave?


Foto: Športová elegancia - ako vyzerať štýlovo v pánskej teplákovej súprave?

Tepláky a teplákové súpravy sú značne kontroverznou témou u módnych štylistov i bežných ľudí. Prakticky existujú len dve skupiny – jedna skupina tepláky miluje a druhá zavrhuje. Avšak aj druhá skupina odporcov má iste niekde v šatníku skryté teplákové súpravy, ktoré s obľubou nosia minimálne po dome.

Pravda je taká, že tepláky sú a budú in i obľúbené pre svoju pohodlnosť. Ako vytvoriť pekný outfit z pánskej teplákovej súpravy, aby ste dosiahli športovú eleganciu?

Akú pánsku teplákovú súpravu kúpiť? Zamerajte sa na materiál

Univerzálna pánska tepláková súprava sa zaručene stane vašim obľúbeným kúskom v šatníku. Zamerajte sa na strih, materiál a farbu. Ideálne sú tmavé teplákové súpravy, napríklad čierna, tmavo sivá alebo tmavo modrá. Tieto farby sa dajú nosiť spolu i oddelene, keď sa rozhodnete teplákové nohavice či mikinu obliecť k inému kúsku oblečenia.

Pri strihu sa orientuje podľa svojej postavy. Rovnejšie strihy dobre zakryjú nedostatky. Slim tepláky naopak zvýraznia svaly na nohách. A univerzálne sú teplákové nohavice typu jogger, ktoré sú voľnejšie na stehnách a ukončené gumovým lemom.

Najkvalitnejšie a najviac pohodlné sú originálne pánske teplákové súpravy vyrobené z bavlny. Čistá bavlna sa ľahko udržiava, dobre pohlcuje vlhkosť a pri nosení priam hladí pokožku. V bavlnenej teplákovej súprave sa po celý deň budete cítiť pohodlne.

Takúto súpravu si vyberte, ak idete športovať i do mesta na stretnutie s priateľmi. Vyvarujte sa umelým materiálom, ktoré síce môžu vyzerať dobre, ale nedávajú koži dýchať.


Môže byť tepláková súprava elegantná? Môže, ALE

Dostávame s k bodu, kedy treba vyriešiť zásadnú otázku, a to o elegantnosti teplákovej súpravy. Pánske teplákové súpravy môžu byť elegantné za predpokladu, že splnia tieto parametre:

  • Vyvarujte sa príliš výrazným farbám ako je červená alebo žltá. Ak sa vám podobné farby páčia, noste takúto súpravu na športovanie alebo ako voľnočasové oblečenie.
  • Ideálne je, keď na teplákovej súprave nie sú príliš viditeľné logá a nápisy.
  • Elegantnejšie pôsobia pánske teplákové súpravy, ktorých vrchná časť nie je na zips, ale na obliekanie cez hlavu. V prípade, že sa rozhodnete pre mikinu so zipsom, kúpte mikinu s menej robustným zipsom vo farbe súpravy. Absentovať by mala kapucňa, tá pôsobí príliš športovo.
  • Dajte prednosť teplákovej súprave s mikinou bez klokanieho vrecka. Naopak nenápadné vrecká po bokoch sú povolené.
  • Športovú eleganciu získate v teplákovej súprave v strihu regular fit, zabudnite na príliš obtiahnuté alebo oversize súpravy.

Ako nosiť pánsku teplákovú súpravu pre trendy vzhľad?

Športová elegancia - existuje takýto výraz? Existuje a plne sedí na kombinácie pánskej teplákovej súpravy s istými kúskami oblečenia. Ako prvý tip skúste pod mikinu so zipsom v čiernej farbe obliecť polo tričko. Dobre vyzerá outfit, kedy mikinu zapnete a golier trička necháte vyhrnutý nad lemom mikiny. Počas chladnejších dní prehoďte cez teplákovú súpravu pufovú vestu v rovnom strihu a v tmavej farbe. K teplákovej súprave nemusíte nosiť len tenisky, robustnejšie čižmy po členky na platforme sú in.

Absolútne dokonalým outfitom je jednofarebná pánska tepláková súprava, cez ktorú v zime prehodíte kvalitný pánsky kabát v dĺžke pod kolená. Kabát nechajte rozopnutý a do outfitu doplňte dlhý, široký šál. Kľúčom k peknému, elegantnému outfitu je i to, aby ste šetrili farebnými akcentmi a prílišným kombinovaním vzorov či doplnkov.Zdroj: Inzercia/PR článok