Študenti stredných škôl sa stretli s mestom Prešov a dopravným podnikom. Diskutovali o rušení spojov


Foto: Študenti stredných škôl sa stretli s mestom Prešov a dopravným podnikom. Diskutovali o rušení spojov Foto: imhd.sk

Mestské stredoškolské zastupiteľstvo Prešov sa v utorok 16. januára stretlo s vedením mesta Prešov a s vedením Dopravného podniku mesta Prešov. Na stretnutí diskutovali o zrušení takmer 50 spojov MHD na území mesta. Študenti s týmto rozhodnutím nesúhlasia a majú problémy s dostupnosťou do ich stredných škôl, ktorých veľká časť sa nachádza na trasách liniek zrušených spojov.

Dopravný podnik a mesto nás informovalo o vzniknutej situácii a vysvetlili nám, že problém nie je len v nedostatku vodičov, ale problém je o dosť väčší a závažnejší, a to v počte autobusov. Mesto Prešov nás informovalo, že už v najbližších týždňoch podnikne kroky na to, aby sa autobusy vrátili naspäť do prevádzky,“ informoval v stanovisku predseda mestského stredoškolského zastupiteľstva Viliam Dominik Ďuraš.

Ako dodáva, mesto Prešov chce podniknúť kroky aj na to, aby sa spoje ako napríklad 32 alebo spoje do obce Ľubotice či Veľký Šariš vrátili do normálu. Pri ranných spojoch sa podľa Ďuraša študenti nevedia dostať do škôl. Mestské stredoškolské zastupiteľstvo Prešov o tom informuje na sociálnej sieti.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: