Zo železnice zmizlo 390 metrov medeného lana. Páchateľ kradol pod napätím 3-tisíc voltov


Foto: Zo železnice zmizlo 390 metrov medeného lana. Páchateľ kradol pod napätím 3-tisíc voltov Foto: Facebook/Vlaky Slovensko - ZSSK

V dobe od 26. do 29. januára neznámy páchateľ spôsobil výluku v úseku Lučivná – Svit. Páchateľ prerušil zosilňovacie vedenie, pozostávajúce z dvojžilového medeného lana, v oblasti izolátora na trakčnej podpere, ktorá bola umiestnená vo výške osem metrov. Lano bolo pod plným napätím, páchatelia ho odstrihli v plnej prevádzke pod napätím 3-tisíc voltov.

„Bolo odcudzené napínacie lano v celkovej dĺžke 390 metrov. V dôsledku konania páchateľa, došlo k prerušeniu prenosu elektrického napätia, čím bola ohrozená prevádzka všeobecne prospešného zariadenia. Nastala prevádzková aj napäťová výluka v danom úseku železničnej trate,“ informuje krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Železničnej spoločnosti vznikla škoda viac ako 4-tisíc eur. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade rieši prípad trestného činu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia a trestného činu krádeže.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: