V doplňujúcich voľbách sa vyberali starostovia aj poslanci. Takto sa volilo v Prešovskom kraji


Foto: V doplňujúcich voľbách sa vyberali starostovia aj poslanci. Takto sa volilo v Prešovskom kraji Foto: Ilustračné foto/minv.sk

V osemnástich obciach po celom Slovensku sa v sobotu 10. februára konali doplňujúce komunálne voľby. Ľudia si vyberali nových starostov, poslancov alebo celé obecné zastupiteľstvo. Hlasovalo sa tam, kde riadne voľby pred dvoma rokmi nemali alebo sa z rôznych dôvodov museli zopakovať.

Riaditeľka odboru volieb Ministerstva vnútra SR Eva Chmelová vysvetlila, že doplňujúce voľby sa v obciach konajú spravidla dvakrát ročne. Najmä z dôvodu, že došlo k úmrtiu starostu, poslancov alebo v predchádzajúcich voľbách sa voľby v obciach nevykonali.

Portál spravy.rtvs.sk uviedol, že doplňujúce voľby boli pôvodne vyhlásené v dvadsiatich obciach, no v tých menších ako Starina v okrese Snina a Krná v okrese Poltár sa nenašiel nikto, kto by chcel kandidovať.

Starostu si volili aj v obciach Nechválova Polianka v okrese Humenné, Žehňa v okrese Prešov a Brezovec v okrese Snina. Poslancov obecného zastupiteľstva volili obyvatelia v obci Piskorovce v okrese Vranov nad Topľou.


Podľa zápisnice zverejnenej na webstránke obce Nechválova Polianka bude starostom Tibor Sisák zo strany Sloboda a Solidarita. Získal 53 hlasov, pričom volieb sa zúčastnilo 101 voličov. V Žehni sa o post starostu uchádzalo osem kandidátov. Najviac hlasov získal Dušan Galdun zo Smeru-SD. Získal 190 hlasov, obálku odovzdalo 606 voličov.

V Brezovci sa o post starostu uchádzal len jeden kandidát Michal Hakulin. V obci Piskorovce sa zopakovala podobná situácia, podľa zoznamu zverejneného na obecnej stránke kandidovala iba poslankyňa Iveta Šafranková z politickej strany SNS.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu