Betlehemské svetlo prinesú do Prešova skauti, obyvatelia si ho budú môcť odnášať do svojich domovov


Foto: Betlehemské svetlo prinesú do Prešova skauti, obyvatelia si ho budú môcť odnášať do svojich domovov Foto: Mesto Prešov

Mladí skauti zo Slovenska prinesú do Prešova Betlehemské svetlo, ktoré v centre mesta zapáli primátorka Andrea Turčanová. Zapálenie megalampáša pred katedrálou sv. Mikuláša, odkiaľ si ho budú môcť obyvatelia Prešova vziať do svojich domovov, sa uskutoční 20. decembra po svätej omši, ktorá začne o 18:00 h. 

Pri doručovaní Betlehemského svetla na Slovensku sa zažínajú svetielka v jednotlivých mestách ako články reťaze, aby sa v priebehu krátkeho času vytvorila Reťaz svetla a spojila tak symbolicky celé Slovensko. „Je to až priam neskutočné, že sa plamienok dostane k miliónom ľudí, že dokáže v človeku vznietiť prejav ľudskej lásky a spolupatričnosti aj s ľuďmi, s ktorými sa v živote nestretol. Svetlo pokoja a mieru z Betlehema je krásny symbol, aby sme vytvárali pokoj a mier v našom vnútri, v našich životoch i v našom okolí,“  uviedol člen skautov Lukáš Oravec.

Táto predvianočná tradícia - symbol šírenia ľudskej lásky, porozumenia a nádeje, má na Slovensku už 28 ročnú tradíciu. Každé odpálenie svetielka tak podľa tradície odkazuje ďalej tiché prianie, aby sa pokoj a mier šírili v ľudských srdciach presne tak, ako sa od človeka k človeku šíri plameň Betlehemského svetla.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Prešov