V Poprade skontrolujú bezpečnosť detských ihrísk, poškodenia môžu nahlasovať aj občania


Foto: V Poprade skontrolujú bezpečnosť detských ihrísk, poškodenia môžu nahlasovať aj občania Foto: Mesto Poprad

Detské ihriská v správe mesta Poprad čakajú aj v tomto roku pravidelné obhliadky, ako aj hlavná ročná kontrola. Pomôcť s odhaľovaním škôd a iných nedostatkov ihrísk môžu aj občania. 

Ako informovalo mesto Poprad na oficiálnej internetovej stránke, mestský zamestnanec spolu s pracovníkom spoločnosti Brantner každoročne na začiatku jarného obdobia vykonávajú vizuálnu ohliadku detských ihrísk, ktoré mesto spravuje. 

„Výsledkom uskutočnenej obhliadky je spísanie všetkých nedostatkov. Následne je vykonávaná samotná údržba, počas ktorej sa realizujú nutné výmeny náhradných dielov, šráub, dosiek a podobne,“ priblížilo mesto. 


Detské ihriská skontroluje do konca apríla v rámci ročnej kontroly aj špecializovaný pracovník so zameraním na bezpečnosť jednotlivých prvkov umiestnených na detských ihriskách. Počas sezóny prevádzkovania, teda od jari do konca októbra, budú prebiehať obhliadky pravidelne každý druhý týždeň. 

„Ak občania pri používaní ihrísk zistia napríklad poškodenie prvku, poškodenie dopadovej plochy, chýbajúci spojovací materiál a podobne, môžu tento stav bezodkladne nahlásiť na telefónnych číslach, ktoré sú zverejnené v prevádzkovom poriadku detského ihriska,“ doplnilo mesto. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: