Do plaviek sa chystá už v zime! Na čo myslieť pri depilácii v zimných mesiacoch?


Foto: Do plaviek sa chystá už v zime! Na čo myslieť pri depilácii v zimných mesiacoch? Foto: freepik.com

Zima je obdobím, kedy sa väčšina z nás skrýva pod vrstvami teplého oblečenia a čižmách, no pre niektorých je to tiež obdobie, keď začínajú plánovať svoje letné dobrodružstvá a dovolenky pri mori. Ak aj vy už teraz premýšľajú o depilácii, prinášame niekoľko tipov na to, ako si pripraviť pokožku na plavky ešte pred príchodom teplých mesiacov.

Prečo je ideálne začať s depiláciou ešte pred letom? 

Zimné mesiace sú ideálnym časom na prípravu pokožky na leto a dovolenku. Depilácia v zime umožňuje koži zotaviť sa od možných podráždení a zaceliť si mikrotrhlinky spôsobené samotnou depiláciou. Okrem toho, depilovaná pokožka má čas získať zdravý vzhľad a tiež sa vyhnete zarastaniu chĺpkov, čo obzvlášť oceníte, ak chcete mať počas leta menej starostlivosti s odstraňovaním a holením chĺpkov.

Ktorý produkt je na depilovanie doma najvhodnejší?

Pri výbere depilačného prípravku je kľúčové zohľadniť typ a citlivosť vašej pokožky. Pre citlivú pokožku existujú špeciálne produkty s jemnejšími zložkami, ktoré minimalizujú riziko podráždenia. Naopak, ak máte veľmi suchú pokožku, sú pre vás vhodné prípravky s hydratačnými zložkami.  Výber správneho prípravku teda závisí od vašich preferencií, tolerancie na bolesť a typu pokožky. Jednou z možností je napríklad depilačný krém. Tento produkt obsahuje látky, ktoré rozkladajú štruktúru chĺpkov. Použitie depilačného krému je veľmi rýchle a jednoduché, ale vyžadujú opatrnosť, aby nedošlo k podráždeniu pokožky. Druhou možnosťou je použitie depilačných pásikov s voskom. Voskové depilačné pásiky predstavujú efektívnejší spôsob odstránenia chĺpkov, pretože zabezpečujú dlhodobý efekt hladkej pokožky. Nie sú však vhodné pre ľudí, ktorí majú veľmi citlivú pokožku alebo malú odolnosť voči bolesti. Rôzne typy depilačných krémov a pásikov nájdete v beauty e-shope Notino.sk, kde si viete vybrať ten produkt, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Pri ich použití si však vždy pozorne prečítajte návod a postupujte presne podľa neho, aby ste zabránili zbytočným komplikáciám s podráždením. 

Nezabúdajte, že celoročná starostlivosť o pokožku a pravidelná depilácia v zimných mesiacoch môžu viesť k tomu, že vaša pokožka bude pripravená na leto a plavky včas. Dodržiavaním týchto tipov sa môžete tešiť nielen na hladkú a jemnú pokožku, ale aj na bezstarostné chvíle na pláži či pri bazéne.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok