25-ročný Poliak kradol v rôznych prevádzkach na Slovensku


Foto: 25-ročný Poliak kradol v rôznych prevádzkach na Slovensku Foto: KRZP Prešov

Vyšetrovateľ zo Starej Ľubovne obvinil 25-ročného muža z Poľska z krádeže a z poškodzovanie cudzej veci. Obvinený Poliak sa mal počas decembra tohto roku vlámať alebo pokúsiť vlámať do rôznych prevádzok v okrese Stará Ľubovňa.

„K prvej krádeži došlo 16.12.2017, kedy v čase okolo 03:00 h prišiel obvinený na svojom aute do obce Mníšek nad Popradom a zaparkoval za miestnymi potravinami. S prineseným páčidlom sa vlámal do blízkej reštaurácie, ktorú prehľadal no nič z nej neukradol. Následne sa vlámal do potravín, pri ktorých zaparkoval auto a ukradol odtiaľ finančnú hotovosť, zásuvku registračnej pokladne s peniazmi a taktiež 3 ks dobíjacích kupónov mobilného operátora. Škoda spôsobená krádežou v prípade potravín bola vyčíslená na cca 500,- € a poškodením zariadenia na cca 1 040,- €. Škoda na reštaurácií bola vyčíslená na cca 50,- €,“ uviedol Daniel Džobanik hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

O dva dni neskôr 18.decembra 2017 prišiel Poliak na Slovensko znova

„Počas tejto noci sa pokúsil vlámať do troch rôznych prevádzok, avšak vo všetkých troch prípadoch bol neúspešný. V Mníšku nad Popradom sa pokúsil vlámať do predajného stánku. Vyrušilo ho prichádzajúce motorové vozidlo a tak z miesta odišiel. Pri hraničnom priechode Leluchow - Čirč mal v úmysle vlámať sa do predajne rozličného tovaru. Tu sa mu podarilo prekonať všetky zámky avšak do obchodu nevošiel a z miesta ušiel pretože ho vyrušilo motorové vozidlom idúce po ceste,“ pokračuje hovorca KR PZ v Prešove.

Počas tej istej noci sa ešte pokúsil vlámať do obchodu v obci Plaveč. „V zadnej časti budovy vyšiel na rampu, kde rukami na vonkajšom svetle vytrhol káble a na alarme, na ktorý je objekt napojený, kliešťami precvikol kábel. Následkom toho na bočnej stene sa spustilo svetlené zariadenie alarmu. Postavil na preto parapetu okna a páčidlom alarm vytrhol zo steny, čím na ňom spustil zvukové zariadenie. Zo strachu sa vrátil na parkovisko k svojmu vozidlu a z miesta ušiel preč. Škody v týchto troch prípadochboli predbežne vyčíslené na 350.- €,“ dodal Džobanik z KR ZP v Prešove.

Po vznesení obvinenia vyšetrovateľ umiestnil obvineného muža do cely policajného zaistenia a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Prečítajte si viac:


Zdroj: KRPZ Prešov

Najnovšie správy