V decembri sa v Prešove konali viaceré tradičné športové podujatia


Foto:  V decembri sa v Prešove konali viaceré tradičné športové podujatia
Galéria: 5 fotiek
Foto: Mesto Prešov

Po deviatykrát sa v Prešove uskutočnil futbalový mládežnícky turnaj Pavlovič Cup. Gymnasti sa predstavili v žiackých a juniorských kategóriach, súťažili vo voľnom päťboji s povinnými cvičebnými tvarmi . Medzinárodná účasť zvýšila atraktivitu súťaže, kde zaujali náročné cviky, ktoré mladí gymnasti predviedli. 

Na IX. ročníku Pavlovič CUP , v ktorom súťažili družstvá v kategórii U-17 sa tento rok predstavili zaujímavé družstvá: zo Slovenska domáci 1.FC Tatran Prešov, ďalej  FC Lokomotíva Košice a Jupie FŠ M.Hamšíka (akadémia Mareka Hamšíka z Banskej Bystrice) a zahraničná účasť – z Maďarska dorazili futbalisti FC Mezőkövesd Zsóry a z Poľska MFK Sandecja Nowy Sącz. 

Z víťazstva sa tešili domáci hráči z 1.FC Tatran Prešov pod vedením trénera Stanislava Vargu,  pred poľským družstvom a na treťom mieste sa umiestnilo maďarské družstvo. „Je veľmi dôležité pomáhať mladým hráčom v športovom aj osobnom raste. Do budúcna by sme chceli pozvať aj ukrajinské mužstvá a vytvoriť sériu podujatí v priebehu celého roka, kde by si hráči mohli zmerať sily s rovesníkmi zo zahraničia,“ uviedol Ladislav Pavlovič ml, jeden z organizátorov tohto turnaja a súčasne vnuk prešovskej futbalovej legendy.  


Okrem podujatí s dlhou tradíciou však vznikajú aj nové súťaže

Prešov Karate Cup, ktorý usporiadal Karate club junior Prešov.  Tu sa  mohli prezentovať najmenší členovia klubu, pričom okrem všeobecnej obratnosti súťažili aj v predvádzaní naučených postojov a stretli sa aj vo vzájomných dueloch. V športe síce platí, že víťaz môže byť len jeden, pri tomto podujatí však môžeme konštatovať že víťazmi sú všetci malí karatisti a rovnako aj ich rodičia, ktorí ich pri tom športe podporujú. 

V decembri to však v Prešove nie je v športe všetko. Úplný záver roka patrí Silvestrovskému behu. Počas nedeľného silvestrovského predpoludnia v ZŠ Šmeralová od 9.00 hod. bežkyne a bežci odštartujú na sedemkilometrovú trať už po 32. krát. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: Mesto Prešov