Na Solivare pribudnú parkovacie miesta pre obyvateľov vnútroblokov


Foto: Na Solivare pribudnú parkovacie miesta pre obyvateľov vnútroblokov Foto: Mesto Prešov

Na Solivare pribudne 46 nových parkovacích miest pre obyvateľov vnútroblokov na Lesníckej ulici. Obyvatelia sa budú môcť z nového parkoviska tešiť už v najbližších šiestich mesiacoch. Plochy na parkovanie aj pred touto bytovkou sú v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. 

„Prvé miesta na zaparkovanie sa tu mestu podarilo zrealizovať pre jednu zo štyroch bytoviek pred štyrmi rokmi ešte v prvej etape projektu. Teraz pokračujeme a dopĺňame parkoviská pred všetky vnútrobloky na Lesníckej ulici,“ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mesto chce pôvodnú zeleň ponechať

V rámci projektu sa mesto snažilo dosiahnuť kompromis pri nevyhnutnom výrube stromov, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť tejto obytnej zóny. Po komunikácii s odborom životného prostredia, odbornou verejnosťou a dendrológmi boli viaceré parkovacie miesta z projektového zámeru vynechané, aby došlo k zachovaniu pôvodnej zelene, o ktorej ochranu sa zasadzovali aj obyvatelia bytoviek.

Zhotoviteľom prác sa po verejnej súťaži stala spoločnosť CBR s.r.o., ktorá stavenisko prebrala a parkovacie miesta by mali byť postavené do seprembra. Mesto do projektu investuje 95 627,09 eur s DPH.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: