Na auto po Attilovi Véghovi od Renaultu majú zálusk prešovskí dobrovoľní hasiči: Pomohlo by im v ich činnosti


Foto: Na auto po Attilovi Véghovi od Renaultu majú zálusk prešovskí dobrovoľní hasiči: Pomohlo by im v ich činnosti Foto: Facebook/Attila Vegh; Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov (úprava redakcie)

Automobilová značka Renault sa rozhodla ukončiť spoluprácu so zápasníkom MMA Attilom Véghom po tom, čo v čase moratória pred prezidentskými voľbami podporil Petra Pellegriniho. Podľa štandardov francúzskej spoločnosti Renault majú byť jej ambasádori apolitickí. Prešovskí dobrovoľní hasiči na túto kauzu reagovali, auto po zápasníkovi by im v ich činnosti pomohlo. Upozorňuje na to satirická stránka Zomri.

Na sociálnej sieti LinkedIn sa objavil príspevok, v ktorom používateľ Tomáš označil značku Renault s tým, že po kauze jej zjavne ostalo jedno ambasádorské auto Trafic po Attilovi. Prešovskí dobrovoľní hasiči podľa Tomáša jazdia na Ukrajinu s humanitárnou pomocou a takéto vozidlo by im veľmi pomohlo. 

„Zatiaľ využívame naše súkromné vozidlá, ale ak by pre značku Renault bola prínosná spolupráca s dobrovoľnými hasičmi mesta Prešov, tak sme pripravení auto po Attilovi prevziať,“ uvádza v mene hasičov používateľ Tomáš.


DHZ sa okrem zvozu humanitárnej pomoci venuje protipožiarnej prevencii a zásahom v teréne, a to nielen pri hasení požiarov, ale aj pri povodniach, víchriciach a iných živloch. Dobrovoľní hasiči napríklad aj zriaďovali krízové centrum pre utečencov od prvého dňa vojny. 

„Naše financovanie je skromné, niečo málo z mesta, dve percentá, potom granty a dobrí ľudia či firmy. O autíčko a o jeho propagáciu bude dobre postarané, tak sľubujem,“ uvádza ďalej Tomáš.

Pod príspevkom Zomri na Instagrame pribudol komentár od spoločnosti Renault, ktorá ďakuje za podporu a tvrdí, že sa tomu bude venovať. Okrem toho sa pridala aj známa predajňa topánok Footshop: „Radi pridáme do auta tenisky pre tých, ktorým pomôžu.“


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu