Po včerajšej nehode a následnom požiari kamiónov na diaľnici D1 je masívne poškodená vozovka


Foto: Po včerajšej nehode a následnom požiari kamiónov na diaľnici D1 je masívne poškodená vozovka Foto: Národná diaľničná spoločnosť

Vo štvrtok 11. apríla približne o 13:00 hod. došlo na diaľnici D1 v smere z Hendrichoviec do Popradu k dopravnej nehode dvoch kamiónov. Vozidlá začali po náraze horieť a zhoreli do tla. Časť dopadov požiaru na diaľnici sa podarilo odstrániť a od večerných hodín je už plne spojazdnený úsek v smere na Prešov. 


Zamestanci Národnej diaľničnej spoločnosti nepretržite pracujú na sprejazdnení diaľnice aj v opačnom smere. Prebiehajú opravy vo vážnejšie poškodenom smere, ktorý je naďalej uzatvorený. Na uzatvorenom úseku je potrebné odfrézovať poškodené časti vozovky a položiť nové asfaltové vrstvy.

Národná diaľničná spoločnosť robí všetko preto, aby diaľnicu čo najskôr sprejazdnila v oboch smeroch. Požiar masívne poškodil vozovku diaľnice. Na mieste boli okamžite zamestnanci NDS, ktorí obratom začali pracovať na obnovení dopravy,“ uvádza Odbor marketingu a komunikácie NDS.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: