Zajtra sa uskutoční celosvetový charitatívny beh. Bežať za tých, ktorí nemôžu, budú aj v Kežmarku


Foto: Zajtra sa uskutoční celosvetový charitatívny beh. Bežať za tých, ktorí nemôžu, budú aj v Kežmarku Foto: ilustračné/pixabay.com

Bežať za tých, ktorí nemôžu, budú v nedeľu 5. mája aj ľudia v Kežmarku. Pripoja sa tak k ostatným účastníkom charitatívnych pretekov Wings for Life World Run po celom svete. Informovalo o tom mesto

Výťažok zo vstupných poplatkov bežcov putuje neziskovej organizácii Wings for Life. Cieľom je vyzbierať peniaze na medicínsky výskum liečby poranení miechy a chrbtice. Z účelu akcie vyplýva aj jej motto – Bežať za tých, ktorí nemôžu. Charitatívny beh sa koná každý rok v máji a zúčastňujú sa na ňom v rovnakom čase tisícky ľudí po celom svete. Bežci sú počas behu v spojení s aplikáciou.

„Ďalšou skvelou vecou je, že máte možnosť vidieť, ako ďaleko môžete bežať bez akéhokoľvek tlaku. Nie je stanovená žiadna vzdialenosť. Namiesto toho vás čoraz rýchlejšie prenasleduje pohyblivá cieľová čiara s názvom Catcher Car! Až keď vás to chytí, váš beh sa skončí a môžete oslavovať,“ priblížilo mesto Kežmarok. 

Podujatie sa začne o 13:00 hod., pričom účastníci v Kežmarku budú bežať po ceste k rybníku Zlatná. Charitatívny beh sa koná pod záštitou Európskej komunity športu 2024.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: