V okolí Domaše vyrastú nové kilometre cyklotrás. Región si zaslúži rásť, hovorí Majerský


Foto: V okolí Domaše vyrastú nové kilometre cyklotrás. Región si zaslúži rásť, hovorí Majerský Foto: slovakia.trave.sk

Podľa aktuálneho župana Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského (KDH) si región konečne zaslúži priestor na rozvoj. „Mnohé veľké investičné akcie sme už rozbehli, tie, ktoré nás ešte len čakajú, sme predstavili priamo v okrese. Chceme, aby sa región rozvíjal, preto sme tu a hľadáme možnosti, ako to dosiahnuť,“ povedal prešovský župan na výjazdovom rokovaný vo Vranove nad Topľou.

Vo svojich plánoch nezabudli ani na rozvoj cyklotrás, ktorých výstavba prebieha v rámci prešovského kraja už niekoľko rokov. Cyklotrasy by tak mali niesť názov „okolie Domaše,“ prezradil Majerský.

Oživili projekt z minulosti

Nové cyklotrasy v okolí obľúbenej nádrže Domaša nie sú žiadnou novinkou. Plány na vybudovanie nových kilometrov infraštruktúry však už v minulosti stroskotali. Ako vtedy informoval portál RTVS, obec Kvakovce v okrese Vranov nad Topľou sa vtedy vzdala peňazí z eurofondov. Chcela za ne postaviť nové cyklochodníky na Domaši. Keďže sa obávali, že projekt nestihne zrealizovať načas, od zmluvy s ministerstvom investícií odstúpila.

„Povedali sme si, že radšej sa vrátiť z kratšej cesty späť a počkať na to, keď budeme mať viac času. Sme malá obec a od štátu dostaneme ročne 116-tisíc eur. Neviem si predstaviť, že by sme znášali takýto projekt v tomto objeme,“ vysvetlil vtedy starosta Kvakoviec Radovan Kapraľ.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: