Obľúbený samozber jahôd vás čoskoro čaká aj v Prešovskom kraji. Viete, kde ho nájdete?


Foto: Obľúbený samozber jahôd vás čoskoro čaká aj v Prešovskom kraji. Viete, kde ho nájdete? Foto: pixabay.com

V posledných rokoch sa medzi Slovákmi stal veľmi obľúbený samozber jahôd a taktiež ďalšieho chutného ovocia. S príchodom teplých dní sa už samozber jahôd postupne začína na území celého Slovenska, rovnako aj v Prešovskom kraji. Viete, kde takýto zber nájdete? Pre viac tipov ponúkame aj lokality mimo Prešovského kraja, ktoré sú v jeho blízkom okolí. 

Agromix – Sedliská 

V obci Sedliská v okrese Vranov nad Topľou nájdete Agromix, ktorý dlhodobo ponúka aj obľúbený samozber jahôd. Ako uviedla zamestnankyňa pre portál Prešovak.sk, samozber plánujú spustiť budúci týždeň, no všetko bude závisieť od počasia v najbližších dňoch. Sledujte preto Agromix na sociálnej sieti, kde uverejnia aktuálne informácie o spustení samozberu.

Košické Oľšany – Jahody My

V Košických Oľšanoch, ktoré sú od Prešova vzdialené približne 35 minút jazdy autom, začína samozber už tento víkend, teda od soboty 18. mája. Presnejšie časy budú postupne zverejňovať na sociálnej sieti, trvanie samozberu odhadujú na tri týždne. Platiť sa dá len v hotovosti a ceny sú 4,50 eur za jeden kilogram samonazbieraných jahôd, za už nazbierané jahody, ktoré si tam môžete zadovážiť od pondelka 13. mája, je cena stanovená na sedem eur za kilogram. 

Močarany 

V Močaranoch, ktoré sú od Humenného vzdialené približne 30 minút cesty autom, nájdete rodinu pestovateľov jahôd a zemiakov. Samozber jahôd chcú spustiť už koncom tohto týždňa a trvať by mal tri alebo štyri týždne. Aktuálne informácie uverejnia na sociálnej sieti.


Vinné

Jahody Vinné na sociálnej sieti informujú o tom, že samozber jahôd by mal začať už v najbližších dňoch. Jahody však pre chladné noci dozrievajú pomalšie, a tak o presnom dátume otvorenia samozberu budú informovať na sociálnej sieti. Vinné je od Humenného vzdialené približne 30 až 35 minút cesty autom. 

Jahody Liptov 

V Liptovských Kľačanoch, ktoré sú od Štrby vzdialené približne 40 minút cesty autom, si už môžete vo fóliovníku taktiež nazbierať chutné jahody. O termínoch budú informovať podľa dozretých jahôd na sociálnej sieti. Pred príchodom je nutné sa objednať. 

Viete o ďalších možnostiach samozberu jahôd v Prešovskom kraji či v jeho blízkom okolí? Neváhajte nás kontaktovať na info@presovak.sk, zoznam radi doplníme!

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: