Vo veku 66 rokov zomrel kouč Rudolf Sopko. Posledné chvíle prežil v Sydney, detstvo strávil v Prešove


Foto: Vo veku 66 rokov zomrel kouč Rudolf Sopko. Posledné chvíle prežil v Sydney, detstvo strávil v Prešove Foto: atletika.sk

Slovenský atletický zväz hlási smutnú správu. Vo veku 66 rokov zomrel vo štvrtok 16. mája v austrálskom Sydney známy vrhačský kouč Rudolf Sopko. Ide o rodáka z Košíc, ktorý však odmalička vyrastal a žil v Prešove. Počas svojho života viedol mnoho špičkových vrhačov.

Avšak ešte predtým sa sám venoval športu. Počas aktívnej kariéry sa venoval viacbojom a neskôr aj hodu diskom. Práve v tejto disciplíne získal titul juniorského majstra bývalého Československa, informuje Slovenský atletický zväz na sociálnom médiu.

Neskôr trénoval na športovom gymnáziu v Košiciach, kde objavil a trénoval dvoch talentovaných guliarov – Milana Harboráka a Pavla Pankucha. Harborákovi sa pod vedením Sopka podarilo v roku 1992 získať štvrté miesto na juniorských MS v juhokórejskom Soule. Pankuch o dva roky neskôr získal piate miesto na juniorských MS v Lisabone.

Práve hlavné mesto Južnej Kórey bolo pre Sopkov život zlomové, pretože tu ho do svojich služieb zlanárili Austrálčania. Ďalšie dve dekády pôsobil v tejto krajine ako šéftréner.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: