Muž bez domova spadol do šachty v opustenej budove prešovskej nemocnice. Vytiahnuť ho museli hasiči


Foto: Muž bez domova spadol do šachty v opustenej budove prešovskej nemocnice. Vytiahnuť ho museli hasiči Foto: ilustračné foto; unsplash.com/@satian39

V areáli Fakultnej nemocnice J.A. Reimana v Prešove stojí aj stará budova nemocnice, ktorá je však roky nevyužívaná. Síce je označená tabuľou zákaz vstupu a varovaním, že v nej hrozí nebezpečenstvo, z času na čas sa predsa stane útočiskom pre ľudí bez domova.

Jednému z nich sa mohla stať osudnou, keďže spadol do 8-metrov hlbokej šachty, informuje portál TV Joj. V súčasnosti nie je známe, ako dlho bol v šachte uviaznutý. Vyslobodiť sa ho podarilo až po tom, keď niekto započul mužovo volanie o pomoc.

Na pomoc mu prišli prešovskí hasiči. Do ťažko prístupnej šachty spustili dvoch z nich na lane, vďaka čomu sa im ho podarilo zo šachty vyslobodiť. Vzhľadom na fakt, že incident sa odohral v areáli nemocnice, do rúk zdravotníkov sa dostal v priebehu minút.

„Našťastie neutrpel žiadne vážnejšie zranenie. Zistilo sa však, že bol pod vplyvom omamných látok,“ uviedla pre televíziu PR manažérka Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove Martina Pavlíková.


Prečítajte si viac: