Približne 150 metrov od Chaty pod Rysmi spadol vrtuľník. Zranenie hlavy utrpel 48-ročný muž


Foto: Približne 150 metrov od Chaty pod Rysmi spadol vrtuľník. Zranenie hlavy utrpel 48-ročný muž Foto: Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

V sobotu 25. mája vo večerných hodinách bola požiadaná posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu o urgentný let k Chate pod Rysmi. Svedkovia tam totiž videli pád vrtuľníka, a preto okamžite volali pomoc. Záchranári neodkladne smerovali priamo k miestu udalosti.

Z paluby záchranárskeho vrtuľníka lokalizovali spadnutý vrtuľník, ktorý sa nachádzal približne 150 metrov od turistickej chaty. Lekárku vysadili priamo do terénu za pomoci lanovej techniky. Následne išla na pomoc k trom osobám, ktoré boli v tom čase v starostlivosti personálu chaty.

Pri páde vrtuľníka sa zranil iba 48-ročný muž, ktorý utrpel zranenie hlavy. Okrem toho mal aj odreniny na tele. Lekárka mu preto poskytla primárne ošetrenie a následne bol preložený na palubu vrtuľníka, ktorý medzitým pristál na ploche pri chate.

„V stabilizovanom stave, s úrazom hlavy, bol letecky transportovaný na centrálny príjem popradskej nemocnice,“ uviedol profil leteckej záchrannej služby Air - Transport Europe na sociálnom médiu

Prečítajte si viac: