V Levoči pribudol kruhový objazd, Prešovský samosprávny kraj do projektu investoval takmer 235-tisíc eur


Foto: V Levoči pribudol kruhový objazd, Prešovský samosprávny kraj do projektu investoval takmer 235-tisíc eur Foto: Prešovský samosprávny kraj

Levočská križovatka, ktorá bola najfrekventovanejšia a najzložitejšia v okrese Levoča a s ktorou sa spájalo množstvo kolízií, prešla rekonštrukciou. Prešovský samosprávny kraj vybudoval nový kruhový objazd za rekordne krátky čas a do užívania ho odovzdal ešte pred letnou sezónou. 

Rekonštrukcia trvala 56 dní v rozpočtovom náklade takmer 235-tisíc eur. Vynovený úsek bol v stredu 29. mája oficiálne odovzdaný do užívania motoristickej verejnosti. Vodiči po novom jazdia centrom Levoče cez jednoradový kruhový objazd prehľadne a bez kolízií. 

„Konečne je tento dopravne exponovaný úsek, ktorý sa pripája na cestu III. triedy smerom na Závadu a Levočskú Dolinu, prehľadný a bezpečný. Navyše sa na túto cestu pripája aj miestna komunikácia, ktorá je jediným prístupovým bodom ku Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore, o to viac ma teší, že sme kruhový objazd stihli dokončiť ešte pred Levočskou púťou,“ uvádza predseda PSK Milan Majerský.


Jednoradový kruhový objazd má vonkajší priemer 32 metrov a vstupujú doň štyri ramená. Rameno cesty III. triedy č. 3225 sa rekonštrukciou rozšírilo a všetky ramená upravili deliacimi ochrannými ostrovčekmi z plastových obrubníkov. Zároveň sa pristúpilo k dostavbe vozovky aj priľahlého chodníka a výmene obrusnej vrstvy ciest I/18 a III/3225.

„Kraj vybudovaním kruhovej križovatky reagoval na dlhoročné a početné sťažnosti v úseku. Stavbu spustil začiatkom apríla tohto roku a oficiálne ukončil koncom mája. Súčasťou prác bola tiež oprava kilometrového úseku smerom na Levočskú Dolinu k biokúpalisku a lyžiarskemu stredisku,“ dodáva prešovská župa na internetovej stránke.

Prešovský samosprávny kraj plánuje v tomto roku aj ďalšie investičné akcie v okrese Levoča, ktoré sú zamerané na modernizáciu cestnej infraštruktúry. Investičné akcie sú plánované na sumu približne 1,3 milióna eur. Týkať by sa mali rekonštrukcie dvoch mostov a viacerých cestných úsekov, okrem iného úseku v obci Jablonov či medzi Spišským Štvrtkom a Hrabušicami.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: