Prešovčania prvýkrát v nadstavbe bez bodu, Prievidžania nepustili zápas do tajbrejku a vyhrali


Foto: Prešovčania prvýkrát v nadstavbe bez bodu, Prievidžania nepustili zápas do tajbrejku a vyhrali
Galéria: 10 fotiek
Foto: VK MIRAD PU Prešov

4. kolo nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov sa odohralo v sobotu 27.januára 2018. VK MIRAD PU Prešov hostil na palubovke Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej lídra tabuľky, tím VK Prievidza. Diváci zaplnenej športovej haly v Prešove videli v závere zápasu krásne volejbalové výmeny plné napätia a s nepriaznivým výsledkom pre ich favoritov. Prievidžania vyhrali 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 25:17).

Obe mužstvá výkonmi potvrdili, že sa môžeme tešiť na finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý sa odohrá už budúci týždeň v Prievidzi. Prešovskí volejbalisti budú obhajovať dve víťazstvá v rade z minulých ročníkov. Hostia od úvodného podania dávali jasne najavo, že si prišli do Prešova pre víťazstvo. V prvom aj druhom sete len kontrolovali nazbieraný náskok a bez výraznejšieho vzdoru domácich ich aj získali vo svoj prospech.

Až v treťom sete sa Šarišania rozohrali natoľko, aby mohli pomýšľať na obrat v zápase a vývoj stretnutia zdramatizovať. „Dôležité tri body pre nás, aj keď sme to v záveroch setov poriadne zdramatizovali. Bol to určite zápas veľmi atraktívny pre divákov. Ďakujem hráčom, podali kvalitný výkon. Tento zápas a víťazstvo je veľmi priaznivé pre vývoj pred play-off,“ uviedol Richard Nemec, tréner VK Prievidza.

Riskom na podaní i efektívnym útokom vyhrali tretí set 25:23. Domácich vo štvrtom sete hnalo publikum, ktoré si veľmi želalo tajbrejk. Hostia si naopak nechceli nechať ujsť plný bodový zisk. Keď po vedení “Kohútov” 24:21, Prešovčania blokom nahrávača Jurka otočili na 25:24, boli len krok od piateho dejstva. To však Prievidza nedovolila a po bloku Ludhu a ese Roosewelta vyhrala štvrtý set rozdielom 27:25. Hráčom zápasu sa stal brazílsky univerzál vo farbách Prievidze Marcilio Braga Da Silva so ziskom 23 bodov.

„Prievidza ťažila z výborného podania. My sme nedokázali konkurovať výbornému univerzálovi Marciliovi. V zaplienenej prešovskej hale videli diváci naozaj pekný volejbal. Škoda štvrtého setu, kde sme siahali na víťazstvo, ale troma esami nás Prievidza pripravila o tajbrejk,“ dodal Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov.Prečítajte si viac:


Zdroj: VK MIRAD PU Prešov

Najnovšie správy