V Prešovskom kraji odštartoval deviaty ročník letnej cestovateľskej súťaže Legendarium


Foto: V Prešovskom kraji odštartoval deviaty ročník letnej cestovateľskej súťaže Legendarium Foto: Severovýchod Slovenska

V piatok 14. júna odštartoval v Prešovskom kraji deviaty ročník letnej cestovateľskej súťaže Legendarium. Projekt predstavuje rozmanité tipy na výlety zábavnou formou. V tomto roku je v prírode umiestnených 17 trezorov so súťažnými nálepkami a súťažné pečiatky môžu malí turisti získavať až v 77 zariadeniach. Projekt potrvá do 8. septembra.

„Legendarium je projekt, ktorý sme vytvorili na podporu cestovného ruchu a využitie služieb v tomto segmente. Každý výlet spája prírodné lokality a rôzne zariadenia, ktoré poskytujú zážitky a program pre rodiny s deťmi. Zvyšuje tak návštevnosť v kraji, predĺženie doby pobytu a podporuje celý rad súvisiacich služieb. Teší nás, že každoročne sa do projektu zapája veľké množstvo zariadení, ktoré spoločne prezentujú rozmanitosť Prešovského kraja,“ uviedol riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Tipy na výlety nájdete na tomto odkaze alebo v brožúrke, ktorú je možné získať v zapojených zariadeniach ako darček ku vstupnému či v turistických infocentrách v Prešovskom kraji. Detských turistov na výletoch sprevádzajú príbehy o miestnych legendách. 

Za nazbierané nálepky a pečiatky získavajú deti odmeny už počas leta. V závere je pripravené žrebovanie o hodnotné ceny. V minulom roku sa do súťaže zapojilo vyše 3 300 detí z celého Slovenska a zahraničia. Do záverečného žrebovania poslali viac ako 35 700 súťažných ústrižkov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: