Pri Pivovare Šariš došlo k dopravnej nehode. Prešovčania vidia problém vo vypnutom semafore


Foto: Pri Pivovare Šariš došlo k dopravnej nehode. Prešovčania vidia problém vo vypnutom semafore Foto: Facebook/Miťko Deniska

V sobotu 15. júna došlo v ranných hodinách k dopravnej nehode v Prešove. Na križovatke pri Pivovare Šariš sa zrazili dva osobné automobily. Na nehodu upozornil používateľ sociálneho média ostatných vodičov v skupine, ktorá združuje občanov mesta Prešov.

Pod príspevkom vznikla diskusia. Diskutujúca Anna si myslí, že niekedy neboli semafory a bolo menej nehôd. Hovorí, že vodiči boli kedysi opatrní a ohľaduplní. Podobný názor zastáva Matej, ktorý uviedol, že bude stačiť, ak sa vodiči budú venovať premávke a nie telefónom.

„Na oranžovú sa nejazdí,“ poznamenala Magdaléna. Viacero používateľov však tento názor odmietlo, pričom tvrdia, že cez víkend sú semafory vypnuté. Z toho vyplýva, že jeden z vodičov nedal tomu druhému prednosť, kvôli čomu došlo k zrážke. Niektorí používatelia nerozumejú, prečo ich vôbec vypínajú.

Križovatka bola problematická aj v minulosti, no v súčasnosti má byť bezpečnejšia. Tvrdí to diskutujúca Lenka, ktorá hovorí, že kedysi tu nebol semafor. „Bolo tam neskutočne veľa nehôd, teraz ich je menej,“ vysvetlila.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: