Máte Poloniny pod nosom a aj tak ich nepoznáte? Zúčastnite sa exkurzie do divočiny, na výber máte z troch


Foto: Máte Poloniny pod nosom a aj tak ich nepoznáte? Zúčastnite sa exkurzie do divočiny, na výber máte z troch Foto: exkurzie.aevis.org

Síce aj keď návštevnosť Národného parku Poloniny oproti minulosti rástla, severovýchod Slovenska stále nie najvyhľadávanejším miestom turistov, a to aj napriek tomu, že tento kút ponúka nespútanú divočinu Karpatských pralesov. 

O to, aby boli Východné Karpaty pre turistov lákavou destináciou, sa už niekoľko rokov snaží nadácia Aevis, ktorá prepája ochranu divokej prírody s rozvojom prírodného turizmu. „Naším cieľom je vrátiť divočinu do Východných Karpát a vytvoriť lákavú destináciu pre ľudí, ktorá im ukáže nedotknutú prírodu v novom, fascinujúcom svetle,“ hovoria.

K naplneniu ich cieľa dopomáhajú exkurzie, výlety a túry organizované v národnom parku a aj na územiach Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat. Momentálne ponúkajú tri exkurzie, Krajinou vlčích hôr, Prales v noci nespí a Reset v lese, ktorými vás prevedú ekológovia Zuzana a Pavol.

Krajinou Vlčích hôr je jednodňová exkurzia, Prales v noci nespí - je výklad spojený so zážitkovým prenocovaním v lese pod hviezdami a najviac času v prírode si užijete počas Resetu v lese. „Štvordňový zážitok pre tých, ktorí chcú stráviť skutočný čas v divočine. Bez mobilu, bez navigácie, v dokonalom spojení s prírodou a v doprovode dvoch skúsených sprievodcov.“

„Štvordňový výlet v Poloninách bol perfektný. Náučný a výživný program potešil každého dobrodruha. Strávili sme niekoľko dní v málo navštevovanej ale o to krajšej časti Slovenska. Spanie pod širákom, pozorovanie zvierat a prírody… vrele odporúčam a ďakujem za skvelý zážitok,“ hovorí jedna z turistiek. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: