FOTO: Prešovský samosprávny kraj ocenil najúspešnejších pedagógov a žiakov stredných škôl


FOTO: Prešovský samosprávny kraj ocenil najúspešnejších pedagógov a žiakov stredných škôl
Galéria: 6 fotiek
Foto: psk.sk

Prešovský samosprávny kraj opäť ocenil najúspešnejších pedagógov a žiakov stredných škôl Prešovského kraja. Už 14. ročník slávnostného odovzdávania ocenení sa konal 17. júna v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. 

Ocenení získali plakety Sophista pro regione za mimoriadny prínos pri výchove a vzdelávaní žiakov v školskom roku 2023/2024 a plakety Lux mentium za reprezentáciu kraja a dosiahnuté výnimočné výsledky v aktuálnom školskom roku.

Plaketu Jána Amosa Komenského – Sophista pro regione, učiteľ múdrosti pre región – získalo za školský rok 2023/2024 celkovo 15 učiteľov. Ocenení učitelia pochádzajú z Prešova (šesť učiteľov), traja z Popradu a po jednom pedagógovi z Humenného, Kežmarku, Levoče, Lipian, Starej Ľubovne a Stropkova. 


Plaketu Lux mentium – Svetlo poznania obdržalo v tomto školskom roku 15 študentov. Šesť z Prešova a po jednom z Bardejova, Humenného, Horného Smokovca, Kežmarku, Lipian, Popradu, Starej Ľubovne, Svitu a Vranova nad Topľou.

Návrhy na ocenenie Sophista pro regione posielali riaditelia škôl a o laureátoch rozhodovali členovia Územnej školskej rady. O návrhu na ocenenie Lux mentium rozhodovala komisia zložená zo zástupcov Odboru školstva Ú PSK.

„Kraj za štrnásť ročníkov udeľovania plakiet Sophista pro regione a Lux mentium ocenil už celkovo 269 učiteľov a 268 žiakov stredných škôl PSK. Oceňovanie Pedagóg a žiak organizuje od roku 2009, v rokoch 2020 a 2021 sa pre pandémiu Covid-19 neuskutočnilo,“ uvádza hovorkyňa PSK Daša Jeleňová na internetovej stránke. Zoznam ocenených pedagógov a žiakov nájdete TU.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: