V Prešove sa bude konať seminár zameraný na prípravu detí, zúčastniť sa môžu tréneri atletiky


Foto: V Prešove sa bude konať seminár zameraný na prípravu detí, zúčastniť sa môžu tréneri atletiky Foto: Mesto Prešov

Slovenský atletický zväz v spolupráci s IAAF organizuje seminár, na ktorom sa budú vzdelávať tréneri atletiky. Školenie trénerov Detskej atletiky je určené pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o inovatívnych tréningových prostriedkov v tréningovom procese detí, ktorí majú záujem viesť alebo vedú športovú prípravu mladých atlétov (vo veku od 5 – 11 rokov) a ktorí majú taktiež záujem organizovať tréningové jednotky a preteky Detskej atletiky vo svojom regióne.

Školenie bude rozdelené na teoretickú a praktickú časť. Teoretická časť bude trvať cca 3 hodiny a praktická časť bude trvať cca 4 hod. Školiteľom IAAF trénerov Detskej atletiky (Kids ́ Athletics Coaches) bude prof. PaedDr. Ivan Čillík, CSc, profesor z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, taktiež lektorky Detskej atletiky (Kids ́Athletics Lecturer) a Mgr. Veronika Ľašová a PaedDr. Simona Blanárová, PhD., koordinátorky Detskej atletiky Slovenského atletického zväzu. 

Školenia sa môžu zúčastniť tréneri alebo učitelia telesnej výchovy. Slovenský atletický zväz nezabezpečuje preplatenie cestovného ani ubytovania. Každý účastník získa certifikát trénera Detskej atletiky. Suma za školenie: 10 € (poplatok je potrebné uhradiť minimálne 7 dní pred začiatkom školenie. Až po jeho uhradení bude prihláška akceptovaná).Školenie IAAF trénerov Detskej atletiky (Kids´Athletics Coaches) sa uskutoční 16. 03. 2018 v Prešove od 8. 00 h v priestoroch Fakulty športu Prešovskej univerzity v Prešove.


Prečítajte si viac:


Zdroj: Facebook

Najnovšie správy