Polícia odhalila na cestách Prešovského kraja ďalších nezodpovedných vodičov pod vplyvom alkoholu. Jeden z nich jazdil v Humennom bez vodičského oprávnenia v protismere, druhý viedol medzi Svitom a Popradom nákladné auto v zákaze činnosti.
V prvom prípade v utorok 27. augusta po polnoci viedol 40-ročný muž auto aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Jazdil v protismere, a tak ho policajná hliadka v Humennom zastavila. Podrobila ho kontrole, dychová skúška odhalila 1,3 promile.
Skončil v cele policajného zaistenia a ako dodáva krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová, poverený príslušník mu vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
V ten istý deň po polnoci viedol 41-ročný muž nákladné auto v smere zo Svitu na mesto Poprad. Policajná hliadka ho zastavila a podrobila kontrole. Dychová skúška u neho odhalila 0,96 promile alkoholu.
„Lustráciou bolo zistené, že vodič jazdil napriek tomu, že má uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá s platnosťou do júna 2025. Muž bol zadržaný, po vykonaní procesných úkonov mu bolo vznesené obvinenie z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia,“ dodáva Jana Ligdayová.