Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove pozýva špeciálnym promo videom, prihlásených je 2000 ľudí


Foto: Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove pozýva špeciálnym promo videom, prihlásených je 2000 ľudí Foto: narodnestretnutiemladeze.sk

Na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove je zatiaľ prihlásených okolo 2000 ľudí. Organizátori očakávajú, že na podujatie príde štyri až päťtisíc mladých ľudí z celého Slovenska aj zahraničia, zároveň zverejnili špeciálne promo video, ktoré vytvoril Martin Ondruš. Prvá fáza prihlasovania sa skončí v posledný marcový deň. Aktuálne stále platí akcia 25 eur. Prihlásiť sa je možné vyplnením formulára na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk (v časti Prihlásenie).

Už o pár mesiacov nás čaká akcia roka. Doťahujeme množstvo detailov, napríklad rokovania s mestom, celkovú logistiku, pripravujeme program. Zároveň aktívne hľadáme sponzorov, ktorí pokryjú niektoré náklady spojené s organizovaním celej akcie,“ hovorí vedúci centrálneho tímu Ondrej Chrvala. „Práve dnes je pätnásť dní pred koncom prvej fázy prihlasovania. Ešte stále sa môžu ďalší rozhodnúť pre možnosť prihlásenia vopred (do 1. júla 2018) alebo na mieste (po 1. júli 2018). Pri registrácii na mieste však organizačný tím už nezabezpečuje ubytovanie a stravu. V prihlasovacom formulári je potrebné vypísať niekoľko osobných údajov a zvoliť si konkrétny typ prihlásenia,“ dodáva tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove sa uskutoční v dňoch 26. – 29. júla 2018. Toto podujatie je úzko späté so Svetovými dňami mládeže. Za ich myšlienkou stojí dnes už svätý Ján Pavol II., ktorý osobne zavítal do mesta Prešov v rámci svojej druhej apoštolskej návštevy Slovenska (prvej v samostatnej republike) – 2. júla 1995. Jeho návštevu pripomína Ulica Jána Pavla II. pri Mestskej hale, ale aj socha v nadživotnej veľkosti pri Konkatedrále sv. Mikuláša či pamätné tabule v Katedrále sv. Jána Krstiteľa a pri pomníku obetí Prešovských jatiek. Najbližšie Svetové dni mládeže (SDM) sa uskutočnia v roku 2019 v Paname. Slovenskí mladí sa na toto podujatie začnú oficiálne chystať v Prešove.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: narodnestretnutiemladeze.sk