Prvú fázu prihlasovania na Národné stretnutie mládeže P18 využilo viac ako 3 000 mladých ľudí


Foto: Prvú fázu prihlasovania na Národné stretnutie mládeže P18 využilo viac ako 3 000 mladých ľudí Foto: Národné stretnutie mládeže P18

Registračný tím národného stretnutia mládeže P18 zverejnil štatistiky prvej fázy prihlasovania, ktorá bola skončená posledným marcovým dňom, tú využilo viac ako 3 000 mladých ľudí. Druhá fáza prihlasovania začína od apríla a potrvá do mája. Registračný tím P18 eviduje desiatky skupín, v ktorých je okolo 1300 ľudí, najväčšiu skupinu 1 500 ľudí tvoria účastníci.

Už tritisíc mladých ľudí odpovedalo na naše pozvanie prísť zažiť niečo nevšedné do Prešova. Tešíme sa na ďalších. A vyhlasujeme špeciálnu akciu, aby tí, ktorí sa už prihlásili, pozvali svojich priateľov a známych. Osobne pozvite svojich priateľov, aby prišli. Je lepšie raz zažiť, ako stokrát rozprávať. Bude to stáť za to. Stále platí možnosť prihlásenia vopred. Tým, čo sa prihlásili, pripomíname, aby nezabudli na uhradenie poplatku. Prihlásenie je platné až po uhradení a prijatí poplatku. Ten je potrebné uhradiť do siedmich dní od vyplnenia formulára,“ uviedol Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska.  

Do metropoly Šariša sa už prihlásilo aj vyše 180 rehoľníkov, viac ako 200 dobrovoľníkov a 29 zdravotne ťažko postihnutých. Z diecéz sa zatiaľ najviac prihlásilo z Košickej arcidiecézy, druhá je Spišská diecéza a tretia Bratislavská arcidiecéza. Z hľadiska trvalého pobytu evidujú organizátori najviac prihlásených zo Slovenska. Prihlásili sa už aj mladí z Čiech a iných krajín. Najviac evidovaných je vo veku 18 a 17 rokov. Aktuálne sa dá naďalej prihlásiť vyplnením formulára na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk (v časti Prihlásenie). Do konca mája platí akcia – za cenu 30 eur. 

Prečítajte si viac:Zdroj: Národné stretnutie mládeže P18