Zapojte so do celoslovenskej kampane Do práce na bicykli a môžete získať elektrobicykel


Foto: Zapojte so do celoslovenskej kampane Do práce na bicykli a môžete získať elektrobicykel Foto: Mesto Prešov

V týchto dňoch sa môžu prešovčania ale i zamestnanci so svojimi tímami registrovať do národnej kampane Do práce na bicykli, ktorá štartuje 5. mája 2018. V minulom roku sa do celoslovenskej akcie zapojilo viac ako 8500 obyvateľov zo 74 samospráv.

V Prešove v tomto roku začíname s mohutnou výstavbou cyklociest. Konečne bezpečnejšie prepojíme naše sídliská s centrom mesta, i navzájom, a umožníme tak väčšiemu množstvu Prešovčanov nabrať odvahu a na cestu do práce využiť bicykel,“ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová.

V roku 2017 sa v Prešove registrovalo 44 tímov, ktoré mali 143 členov. Prešovčania počas kampane najazdili celkovo 13558,16 km, čím životné prostredie ušetrili od 3592,66 kg CO2. Najviac, až 1691,9 km najazdil tím, ktorý si dal pomenovanie Rojobike.


Aj v tomto roku bude kampaň rozšírená o viaceré inovácie, ktoré súťažiacim spríjemnia prácu so systémom a prinesú súťaži nový rozmer. Najzaujímavejšou z nich je nový spôsob zaznamenávania jázd v podobe mobilnej aplikácie, ktorou bude doplnený tradičný spôsob evidovania najazdených kilometrov v konte súťažiaceho. Vylepšený spôsob evidencie okrem praktickej stránky prinesie aj cenné informácie o presných trasách, ktorými sa obyvatelia registrovaných miest presúvajú za svojou prácou,“ informuje mesto Prešov. 

Viac informácií o pravidlách a priebehu súťaže nájdete na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Prešov