Gymnázium v Spišskej Starej Vsi odmietlo políciu na preskúšaní útočníka Samuela. Škola o ňom mala o 22-stranový spis


Gymnázium v Spišskej Starej Vsi odmietlo políciu na preskúšaní Samuela

Foto: Gymnázium v Spišskej Starej Vsi odmietlo políciu na preskúšaní útočníka Samuela. Škola o ňom mala o 22-stranový spis
Foto: Facebook/Dopravný servis - okres PP, KK, SN, Kľúčový Hráč

Študent Samuel, ktorý 16. januára pri útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi nožom zabil 51-ročnú zástupkyňu riaditeľky a 18-ročnú spolužiačku, bol problémový už pred tragickým dňom. Gymnázium týždeň pred udalosťou riešilo jeho prípad aj s políciou. 

Polícia so školou pred útokom komunikovala

Ako uvádza portál hnonline.sk, škola o ňom mala vypracované záznamy. Podľa riaditeľa policajnej inšpekcie Branislava Zuriana polícia prvýkrát so školou hovorila o Samuelovi 9. januára 2025 na podnet vedenia školy. Podľa Denníka N si policajt obvodného oddelenia v Spišskej Starej Vsi preštudoval spis, ktorý škola o problémovom študentovi viedla. 

Zadokumentované boli výhražné SMS správy, ktoré posielal spolužiačkam, správanie k spolužiakom a aj to, ako prebiehali pohovory s jednotlivými spolužiakmi a ich rodičmi. Podľa Zuriana mal spis 22 strán. V skupine študentov na internete mal Samuel hovoriť pred tragickým útokom aj o tom, že podobný čin spraví. 


Policajt, ktorý si spis preštudoval, na mieste vyhodnotil, že nejde o trestný čin, ale o šikanovanie. Podľa Denníka N prišiel do školy 10. januára dnes už odvolaný riaditeľ obvodného oddelenia so svojou zástupkyňou. Taktiež sa oboznámili so spisom a vyhodnotili to rovnako, teda že nejde o trestný čin. 

Policajta pri preskúšaní škola odmietla

Policajt chcel byť aj pri polročnom preskúšaní útočníka, ktoré sa malo konať v deň tragickej udalosti. To však údajne škola odmietla. Branislav Zurian však kritizuje vyhodnotenie situácie ako šikanu a tvrdí, že už vtedy sa malo začať vyšetrovanie pre podozrenie z trestného činu. 

Príslušníka policajného zboru momentálne vyšetruje policajná inšpekcia. Škola vyhodnotila správanie problémového študenta rovnako ako polícia, teda ako šikanu. Policajti v Spišskej Starej Vsi údajne nevedeli o tom, že útočník bol už v minulosti trestaný. Zurian však tvrdí, že si to mali zistiť. 



Najnovšie zo Slovenska