Tím Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove spúšťa novú kampaň, podporí ňou výzvu Svätého Otca


Foto: Tím Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove spúšťa novú kampaň, podporí ňou výzvu Svätého Otca Foto: narodnestretnutiemladeze.sk

Pápež František si želá, aby našlo milión mladých ľudí, ktorí nielen poznajú sociálne učenie cirkvi v rozličných oblastiach, ale aj žijú podľa neho. Slovenská kampaň bude na internete, potrvá 12 týždňov. Mladých zoznámi so špeciálnou príručkou DoCat, ktorá tieto myšlienky propaguje. Má tiež 12 kapitol. Sprevádza témami ako rodina, zmysel práce, hospodárstvo, politika, životné prostredie, politika alebo mier.

Tím P18 ich predstaví na sociálnej sieti prostredníctvom obrázkových šablón. Spolupracuje pri tom eRkom – Hnutím kresťanských spoločenstiev detí. Súčasťou kampane bude aj predstavenie miest angažovanosti. Ide o jeden z bodov programu P18. Ďalšou časťou budú kvízy z DoCatu či súťaž o obed s biskupmi na P18. Cieľom kampane je priblížiť mladým význam sociálnej náuky cirkvi cez príručku DoCat, povzbudiť ich k jej využívaniu v živote a k účasti na Národnom stretnutí mládeže P18. 

Do kampane pozýva tím P18 s eRkom. Slová Svätého Otca tlmočí jeho predseda Juraj Králik. „Želám si jeden milión mladých ľudí, alebo ešte lepšie celú jednu generáciu, ktorá sa stane chodiacou sociálnou náukou cirkvi, teda mladí ľudia, ktorí poznajú učenie cirkvi o médiách, o daniach, o rodine, o politike a rôznych sférach, ktoré žijeme v spoločnosti ako občania. A tomto sne sa budeme rozprávať na na Národnom stretnutí mládeže P18,“ hovorí v špeciálnom videu Juraj.


Mladých pozýva prihlásiť sa do Prešova. Zároveň im predstavuje novinku, vďaka ktorej sa budú môcť mladí zoznámiť viac s myšlienkami DoCatu. „Buďte aj vy jedným z milióna mladých ľudí alebo členmi novej generácie, o ktorej sníva pápež František,“ dodáva.

Názov diela DoCat, ktorý nadväzuje na obľúbenú sériu pre mladých YouCat, je odvodený od slovesa „to do“ (robiť). Odpovedá na otázku: Čo robiť? V dvanástich kapitolách kniha sprevádza mladého čitateľa témami ako Boží plán lásky, jedinečná hodnota každého človeka, rodina, zmysel práce, hospodárstvo, politika, životné prostredie alebo mier. Stránky sú doplnené fotografiami, ilustráciami a citátmi slávnych osobností.

Dielo pripravil tím pod vedením kardinálov Christopha Schönborna a Reinharda Marxa. Spolupracovali s nimi známi vedci a mladí ľudia. Ku knihe existuje aj anglická aplikácia dostupná v Google Play a AppStore. Nemecký originál po schválení Pápežskej rady pre novú evanjelizáciu publikovala Rakúska biskupská konferencia a pred dvomi rokmi ju zdarma odovzdala mladým ľuďom na Svetových dňoch mládeže v Krakove formou aplikácie pre mobilné telefóny. Kniha vychádza z najdôležitejších sociálnych dokumentov pápežského magistéria. Predhovor ku knihe napísal Svätý Otec.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: narodnestretnutiemladeze.sk