Novinka - rokovania poslancov PSK bude možné sledovať online!


Foto: Novinka - rokovania poslancov PSK bude možné sledovať online!

S novinkou v podobe pilotného projektu prišiel Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky. Kraj tak urobil ďalší krok k lepšej informovanosti obyvateľov o svojej činnosti. Doteraz sme mohli sledovať rokovania poslaneckého zboru Zastupiteľstva PSK z televízneho záznamu, po novom budú dostupné online a v reálnom čase.

Už prvé tohtoročné rokovanie zastupiteľstva, ktoré sa konalo 10. februára, mohla verejnosť sledovať aj na spravodajskom portáli Teraz.  „Našou snahou je sprostredkovať občanom kraja čo najviac informácií. V priamom prenose takto môžu sledovať rozhodovanie a rovnako aj hlasovanie svojich zástupcov v Zastupiteľstve PSK. Jedinečný projekt poskytne občanovi opäť lepšiu kontrolu nad správou vecí verejných,“ konštatoval po úspešnom priamom prenose predseda PSK Peter Chudík.

TASR bude spoluprácu rozširovať aj na iné samosprávy

„Som rád, že začíname práve v tomto kraji, pretože Prešov a Prešovský kraj mi je osobitne blízky, lebo som tam strávil roky vysokoškolského štúdia,“ ocenil spoluprácu generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník. Aj samotná samospráva považuje novinku za krok ku zlepšeniu transparentnosti. „Veríme že sa zlepší komunikácia s občanom, čo nám môže priniesť i viac podnetov,“ uviedol predseda VÚC Peter Chudík.

Rokovania by mali teda občania byť schopní sledovať kdekoľvek s pripojením na internet. Ako dodal Chudík, „záznamy z rokovania krajského parlamentu, na ktoré boli zvyknutí obyvatelia v niektorých lokálnych televíziách v Bardejove, Humennom, Starej Ľubovni, Snine, Prešove, Kežmarku a Vranove, samozrejme, zostávajú bez zmeny.“ Najbližšie budete môcť rokovanie naživo vidieť 21. apríla.

foto: ilustračná - presov.sk

Miesto: -
Dátum: 18.02.2015


Prečítajte si viac: