Počas Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove uvidíte open air koncert i muzikály


Foto: Počas Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove uvidíte open air koncert i muzikály Foto: narodnestretnutiemladeze.sk

Tím Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove predstavuje ďalší originálny bod programu. Počas EXPO povolaní, ktoré bude jedným z verejných programov letnej akcie, chystá open air koncert spievajúcich zasvätených osôb, dva muzikály i tanečné divadlo. Koncert sa uskutoční v sobotu 28. júla 2018 od 15:00 h na pódiu pred Konkatedrálou sv. Mikuláša v Prešove. Účasť na ňom potvrdili páter Gabriel z rehole Františkánov, Kapucíni Junior, Peter Milenky& band a Saleziáni.

Pôjde o polhodinové vystúpenia. Medzi koncertami vystúpia na rovnakom javisku mladí zo Združenia mariánskej mládeže. V predstavení priblížia život Božieho služobníka Jána Havlíka, ktorý je v procese blahorečenia. Špeciálnou časťou budú tri originálne divadelné vystúpenia, ktoré sa uskutočnia v rovnaký deň na viacerých miestach Prešova.

Tanečné divadlo ATak vystúpi s inscenáciou D4V1D (o 15:00 h v Divadle Alexandra Duchnoviča), Divadlo Ad1 s hrou Legenda o zakliatom meste (o 16:00 v Kine Scala) a skupina mladých animátorov a rodičov pod vedením saleziánov z Banskej Bystrice uvedie muzikál na motívy biblickej knihy Ester (o 16:30 h v Historickej budove Divadla Jonáša Záborského).

Našou túžbou vždy bolo, aby sme išli von, aby celé mesto žilo Národným stretnutím mládeže. Sme radi, že tento sen nemusíme len snívať, ale že ho opäť zažijeme aj naživo. A pozývame k tomu všetkých. Všetkých Prešovčanov i všetkých, ktorí prídu na P18 do Prešova, pozývam na orignálne EXPO povolaní. Najskôr na Hlavnú ulicu, kde stovky rehoľníkov pripraví desiatky rôznych aktivít. Bude to také malé „rehoľné mestečko“ v Prešove. Ďalším unikátom bude špeciálny open air koncert spievajúcich zasvätených osôb. A bombónik na záver – vystúpenia divadiel a umelcov, ktorí stoja za to. Domáci i cezpoľní. Všetko bezplatne, na Hlavnej ulici a na jednotlivých miestach v meste,“ pozýva režisér programu P18 Pavol Danko.


Na EXPO povolaní sa celkovo predstavia zástupkyne a zástupcovia 35 ženských a 19 mužských reholí, štyri komunity a hnutia, dva sekulárne inštitúty a 12 pro-life a pro-rodinných organizácií. Po prvýkrát sa k nim tento rok pripoja aj predstavitelia z dvoch kňazských seminárov. Celkovo pôjde o 74 rozličných skupín, ktoré mladým ukážu a sprostredkujú živý kontakt s rôznymi charizmami Cirkvi a povzbudí ich v hľadaní Božej vôle.

Národné stretnutie mládeže v podobných rozmeroch sa koná po tretí raz. Podobné podujatie celonárodného formátu sa konalo v roku 2013 v Ružomberku a v roku 2015 v Poprade. Organizuje ho Katolícka cirkev na Slovensku. Generálnym partnerom je mesto Prešov. Partnerom je Prešovský samosprávny kraj.

Podobne ako dve predošlé akcie bude opäť programovo späté so Svetovými dňami mládeže (SDM), na ktoré pozýva pápež. Ten ako tému pre rok 2018 vybral slová „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“, s podtitulom: Odvaha žiť v prítomnosti. Z toho vznikol Odvážny rok. V týchto dňoch prebieha prihlasovanie. Využilo ho už vyše 3 000 ľudí. Pomáhať bude okolo 500 dobrovoľníkov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: narodnestretnutiemladeze.sk