PSK ponúka bezplatný vstup do múzeí a galérií, stačí priniesť vysvedčenie so samými jednotkami


Foto: PSK ponúka bezplatný vstup do múzeí a galérií, stačí priniesť vysvedčenie so samými jednotkami Foto: ilustračné

Žiaci a študenti môžu navštíviť počas víkendu zadarmo viaceré kultúrne zariadenia. Túto možnosť ponúka Vihorlatské múzeum v Humennom, Podtatranské múzeum v Poprade (vrátane  pobočky v Spišskej Sobote), Múzeum v Kežmarku, Krajské múzeum v Prešove (vrátane kaštieľa  a archeoparku v Hanušovciach nad Topľou a pobočky v Stropkove ), Múzeum moderného umenia  Andyho Warhola v Medzilaborciach, Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni, Šarišské  múzeum v Bardejove a rovnako aj Šarišská galéria v Prešove. 

Výstavné priestory a expozície budú jednotkárom k dispozícii najbližšiu sobotu 30. júna a nedeľu 1. júla, v niektorých inštitúciách už aj v piatok 29. júna.

Podmienkou pre voľný vstup do múzea či galérie je preukázať sa aktuálnym koncoročným vysvedčením so samými jednotkami. Voľnú vstupenku navyše získa aj ďalšia sprievodná osoba.  Najlepších žiakov a študentov odmenia aj všetky regionálne knižnice v kraji - v Bardejove,  Humennom, Poprade, Starej Ľubovni, Svidníku, Vranove nad Topľou a v Prešove. Za vysvedčenie  s čistými jednotkami ponúkajú zdarma členské na jeden rok, preukázať sa ale musia najneskôr najbližšiu sobotu 30. júna. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: PSK