V sobotu 30. júna začínajú v Kalinove zábavno-poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom


Foto: V sobotu 30. júna začínajú v Kalinove zábavno-poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom Foto: PSK

Krajská organizácia cestovného ruchu Sverovýchod Slovenka organizuje piatky ročník nezvyčajných poznávacích pretekov Cyklopátrania Prešovským krajom. Cyklistom počas leta 2018 predstaví štyri zaujímavé lokality. Cyklopátrania sa začnú 30. júna v Kalinove neďaleko Medzilaboriec, pokračovať budú 21. júla v lokalite Bardejov – Mníchovský potok, nasledovať budú Levočské vrchy 18. augusta a sériu poznávacích pretekov uzavrie 8. septembra pretek v Prešove a okolí.

Na Cyklopátraní v okolí Medzilaboriec sa cyklisti môžu tešiť na zaujímavosti ako vojenská pozorovacia veža pri Kalinove, pamätník vstupu sovietskych vojsk, legendami opradený Monastyr v Krásnom Brode, cintoríny z 1. svetovej vojny alebo symbol Rusínov –sochu kniežaťa Laborec nad Haburou a na mnohé ďalšie.

Čaro Cyklopátraní Prešovským krajom spočíva v tom, že si ciele cyklotúry vyberiete sami. Podľa kondície, schopností a záujmov. Súťažiť môžu aj dvojice. Zvlášť sa tešíme, že mnoho cyklistov s nami bicykluje už piaty rok a že každoročne vzniká veľa nových priateľstiev, pretože Cyklopátrania sú najmä o priateľskej atmosfére a objavovaní. Pozývame všetkých cyklistov poznávať krásne miesta Prešovského kraja,“ predstavil zámer pretekov Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. 


Ako Cyklopátranie prebieha

Cyklopátrania sú určené cyklistom rôznej vekovej a výkonnostnej kategórie. Cyklisti majú na každom preteku k dispozícii pätnásť zaujímavých miest, na ktoré sa môžu vybrať počas päťhodinového časového limitu. Body za navštívenie miest zbierajú prostredníctvom voľne dostupnej aplikácie Objavujme. Na každom mieste sa prostredníctvom aplikácie zlokalizujú a získajú tak súťažné body.

Súťažné miesta sú rôznej náročnosti, cyklisti si ich vyberajú podľa vlastného uváženia. Všetky miesta majú vďaka aplikácii vo svojom mobile, môžu si z nich vyberať a jednoducho sa orientovať v teréne. V aplikácii ich nájdu už deň pred pretekmi. Štart v Kalinove je naplánovaný na 10.00 hod. v sobotu 30. júna.

K dispozícii je 8 kategórií: ženské, mužské a zmiešané dvojice so súčtom veku do 60 rokov a nad 60 rokov a sólo kategórie mužov a žien bez ohraničenia veku. Súťaží sa o medaily a na záver pretekov v Prešove bude vyžrebovaný výherca bicykla. Všetky informácie nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: PSK