24 november 2016 - 13:44

Dominantou vianočnej výzdoby bude novo vyzdobený stromček

Foto: Dominantou vianočnej výzdoby bude novo vyzdobený stromček
Foto: ilustračné / pis.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Nezameniteľnú atmosféru blížiaceho sa adventu dotvára aj vianočná výzdoba, ktorá sa už v týchto dňoch inštaluje. Rozsvietenie bude súčasťou otvorenia Vianočných trhov. Dominantou výzdoby bude vianočný stromček, ktorý je od dnes osadený v centre mesta a Prešovčanom sa predstaví v „novom šate“.

Vianočná výzdoba sa v centre mesta Prešov rozsvieti otvorením Vianočných trhov, t.j. 25.11.2016. Vianočná výzdoba na sídliskách bude kompletne nainštalovaná do 6.12.2016, vrátane výzdoby deviatich stromčekov v jednotlivých častiach mesta.

Hlavná dominanta výzdoby - vianočný strom bude rozsvietený deťmi spoločne s Mikulášom a jeho dvomi pomocníkmi 6.12.2016. Tento rok bude zdobiť centrum mesta cca 15 m vysoký smrek pichľavý, tzv. strieborná jedlička, ktorá je darom od súkromnej osoby. Tento rok sa však rozsvieti v „novom šate“, zdobiť ho bude úplne nová LED dekorácia.

Aj v tomto prípade ide o ekologické a šetriace LED svietidlá. Po minuloročnej rozsiahlej obnove, kedy sa pre celú výzdobu centra použila jednotná kombinácia teplých a studených bielych odtieňov LED diód, klesol príkon výzdoby o cca 30%. Vynovením výzdoby hlavného vianočného stromu pred Konkatedrálou sv. Mikuláša sa dosiahne ďalšie zníženie spotreby elektrickej energie a zároveň skrášlenie celej Hlavnej ulice počas adventu. Výzdoba bude v prevádzke do 15.1.2017.

Dopravný servis
Kapušany
Prekážka na ceste
00:16
Prešovská
Policajná hliadka
00:14
D1
Prekážka na ceste
00:12
Sabinovska
Policajná hliadka
23:11
Levočská
Jama na ceste
23:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.