27 november 2016 - 14:25

Mesto Prešov zverejnilo Mapu hazardu - prevádzky, v ktorých majú hazardné hry

Foto: Mesto Prešov zverejnilo Mapu hazardu - prevádzky, v ktorých majú hazardné hry
Foto: ilustračné

Prešov ako prvá slovenská samospráva oficiálne zverejňuje mapu zariadení s hazardom. Situáciu grafického rozmiestnenia podnikov s výhernými hracími prístrojmi je možné nájsť na webovej stránke mesta Prešov webgis.presov.sk. Cieľom toho zobrazenia je názorne ukázať rozmiestnenie herní na území mesta Prešov.

Mesto tak chce poukázať na počty a kumuláciu takýchto zariadení. Terapeuti z resocializačného zariadenia zdôrazňujú, že gamblerská turistika neexistuje a závislí majú svoje miesta, ktoré za účelom hazardu pravidelne navštevujú. Riaditeľ resocializačného zariadenia gréckokatolíckej charity upozorňuje, že závislosť na hazardných hrách má často katastrofický scenár pre rodiny.

„Človek závislý na hazardných hrách je mnohokrát v anonymite, kedy ani vlastná rodina nevie o jeho závislosti. Gambler vynáša cenné veci z domu, dáva ich do záložne, aby si mohol zahrať. K tomu si berie pôžičky, často z nebankových subjektov, a následné exekúcie, po prepuknutí závislosti nasleduje rozvod a rozpad rodiny,“ zdôrazňuje riaditeľ pracujúci s týmito klientmi, ktorí končia v ich záchrannej sieti pomoci.

Problém gamblerstva je v medicíne označený ako diagnóza F63. Jedným z preventívnych opatrení pri liečbe je zníženie dostupnosti hazardných hier. Trendom posledného obdobia vo viacerých mestách a obciach je obmedziť hazard, okrem Brna, Prahy či Viedne sa táto iniciatíva občianskych aktivistov rozbehla aj v Prešove.

V Prešove je v súčasnosti prevádzkovaných viac ako 60 herní, v ktorých je 466 videohier, 78 výherných automatov a 4 rulety.0 reakcií
Zdroj: TS Mesto Prešov


Dopravný servis
Široké
Uzavretá cesta
03:10
D1
Stacionárny radar
01:16
Bardejovská
Stacionárny radar
22:17
Bardejovská
Policajná hliadka
22:14
Hviezdoslavova
Policajná hliadka
22:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.