COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

02 november 2017 - 15:27

Policajti zachránili muža rozhodnutého sa obesiť, v pivnici paneláku ho zvesili z lana

Foto: Policajti zachránili muža rozhodnutého sa obesiť, v pivnici paneláku ho zvesili z lana
Foto: KR PZ Prešov

Polícia z Obvodného oddelenia PZ vo Svite v poslednej chvíli zachránila muža, ktorý chcel svoj život ukončiť v pivnici svojho rodinného domu. Muž mal pod vplyvom alkoholu odísť do pivnice, kde si chcel siahnuť na život. Na miesto boli vyslané dve policajné hliadky. 

Po príchode prvej hliadky na miesto policajtov už čakal pred domom 33-ročný muž, ktorý im uviedol, že jeho otec je v pivnici rodinného domu a je pod vplyvom alkoholu. Dnu vošiel cez okno, nakoľko dom je zamknutý a on sa bojí ísť dole aby nevidel vlastného otca mŕtveho.


Hliadka následne vošla do pivnice cez otvorené okno, kde na schodoch videli visieť muža, ktorý mal okolo krku omotané lano. Policajti muža urýchlene nadvihla a trčiacu výstuž vytiahla zo steny a tak uvoľnila lano, ktoré mal omotané okolo krku. Policajti mužovi poskytli prvú pomoc avšak nevedel sa nadýchnuť, nakoľko mal stále okolo krku tesne stiahnuté lano, kvôli čomu nemal prívod kyslíka a omdlel. 

V tom čase sa na miesto dorazila aj druhá hliadka, ktorá sa presunula do pivnice a kolegom podali nôž, s ktorým prerezali lano. Po prerezaní lana sa zhlboka nadýchol a začal komunikovať. Bol však agresívny a stále opakoval, že aj tak sa zabije. Na miesto sa dostavila posádka záchranárov, ktorá muža za asistencie polície previezla do nemocnice v Levoči. 
1 reakcií
Zdroj: KR PZ Prešov


Dopravný servis
D1
Práca na ceste
09:18
D1
Policajná hliadka
09:13
Levočská
Prekážka na ceste
09:11
Levočská
Policajná hliadka
08:17
D1
Prekážka na ceste
08:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.