COVID-19 vývoj situácie v kraji

03 november 2017 - 10:23

Prešovský samosprávny kraj pripravuje putovnú výstavu s názvom Anjeli na horách

V druhej polovici októbra sa v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách uskutočnilo druhé medzinárodné výtvarné sympózium. Zúčastnilo sa na ňom 10 maliarov zo siedmich krajín. Umelci tvorili výtvarné diela na tému Anjeli na horách. Ide o diela s pútnickou tematikou, ktoré boli namaľované pre potreby projektu Svätomariánska púť „ Svetlo z východu.“ Jeden obraz od každého umelca sa stal súčasťou stálej expozície, ktorej vernisáž sa konala koncom októbra v Prešove.

Pri tejto príležitosti Prešovský samosprávny kraj pripravuje putovnú výstavu. Má už k dispozícii 10 diel z prvého sympózia, ktoré sa konalo v máji, tvorili umelci výtvarné diela na tému Ja, pútnik. Spolu 20 obrazov z oboch sympózií je základom pre stálu expozíciu diel s pútnickou témou. „Kým bude definitívne určené, kde bude výstava umiestnená, budú si ju môcť pozrieť obyvatelia kraja priamo v jednotlivých okresoch. Výstava sa postupne bude prezentovať v kultúrnych zariadeniach v pôsobnosti PSK,“ priblížila koordinátorka projektu Veronika Fitzeková.

Galéria: 2 fotky

Svätomariánska púť je spoločným projektom 13 partnerov, zo Slovenska a Poľska. Hlavným cieľom je dobudovať infraštruktúru na vybraných pútnických miestach Levoča" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Levoča, Ľutina, Litmanová, Gaboltov a ponúknuť nový produkt cestovného ruchu, inšpirovaný najznámejšou pútnickou trasou Santiago de Compostela.

Zdroj: PSK


Dopravný servis
D1
Práca na ceste
21:18
D1
Prekážka na ceste
20:14
D1
Jama na ceste
19:16
Šarišská Poruba
Práca na ceste
19:15
Šarišská Poruba
Kolóna
19:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.