Prešovskí volejbalisti zvíťazili nad Starou Ľubovňou

Galéria: 8 fotiek

Volejbalová extraliga pokračovala v sobotu 10. kolom. Muži VK MIRAD PU Prešov hostili na domácej palubovke tím VKM Stará Ľubovňa. Prešovčania od prvej lopty potvrdzovali rolu favorita. Už v polovici prvého setu si vybudovali 3-bodový náskok. Napriek snahe hostí sa v koncovke set zdramatizovať nepodarilo. Z výhody 1:0 v zápase po výsledku 25:21 sa tešili domáci. V druhom sete sa vyrovnaná partia hrala výrazne dlhšie. V dôsledku neúspešného servisu domácich, Ľubovňa dokonca v jeden moment vyhrávala 16:17. Nasledovala však séria bodov pre Prešovčanov. Ani v závere druhého setu domáci súpera do vážnejšieho tlaku nepustili. Set ukončil prudkým smečom na 25:20 Michal Hudák.

Zápas sa nezmenil ani v jeho treťom sete. Útočná hra stála domácich niekoľko bodov, ale hostia to vo svoj prospech nevyužili. Od polovice tretieho setu dostali v prešovskom tíme šancu hráči z lavičky. Stav zápasu trpezlivo kontrolovali a v jeho koncovke sa niekoľkými peknými útokmi zaskvel mladý Šimon Gula. Zisk setu na 25:18 a celkové víťazstvo zápasu potvrdil blokár Ivo Mikovčík. „Zápas sme mali pod kontrolou i keď Stará Ľubovňa hrala v prvom aj druhom sete dobrý volejbal. Ukázala sa herná kvalita, aj keď z našej strany to ešte stále nie je 100%-né.“ poznamenal Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov. Na mene hráča zápasu sa zhodli obaja tréneri. Stal sa ním Martin Sopko, ktorý spolu s Vladimírom Katonom prispeli k úspechu Prešova zhodne 17-timi bodmi. „Dnes z našej strany veľmi dobrý výkon, hlavne prvé dva sety. Nevyhli sme sa vlastným chybám, ktoré sme robili viackrát po sebe a v nevhodnú chvíľu. Tým pádom sme nemohli uhrať ani jeden set. Blahoželám domácim k víťazstvu.“ dodal Ján Senko, tréner VKM Starej Ľubovne.