COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

21 november 2017 - 10:20

V Prešove začali pôsobiť občianské hliadky, budú spolupracovať pri zabezpečovaní verejného poriadku

Foto: V Prešove začali pôsobiť občianské hliadky, budú spolupracovať pri zabezpečovaní verejného poriadku
Foto: Mesto Prešov

Občianske hliadky začali pôsobiť v Prešove od 20. novembra pod vedením koordinátorky, spolupracujú s príslušníkmi prešovskej mestskej polície, pričom pôsobia  preventívne. Sústredia sa na dodržiavanie verejného poriadku, na oblasť životného prostredia, ale aj na dodržiavanie čistoty a hygieny na verejných priestranstvách či na pôsobenie proti poškodzovaniu majetku.

„V našej rodine všetci pracujú, otec  Pomoc i poriadok vstáva do práce ráno o štvrtej. Často však do polnoci i dlhšie k nám z vonku dolieha krik detí, ktoré by už mali byť doma, a nedá sa pritom zaspať. Aj to, aby som zamedzil takým situáciám, bolo motiváciou k prihláseniu sa do projektu občianskych hliadok,“ vysvetľuje Michal Bandi, jeden zo šestice prvých členov občianskych hliadok.

Občianske hliadky mesto Prešov realizuje v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v rámci národného projektu „Šanca pre mladých“. Projekt, v rámci ktorého mesto vytvorilo sedem pracovných miest, bude trvať sedem mesiacov, do júna 2018. Jeho ďalšie pokračovanie bude závisieť od pozitív, ktoré prinesie.
29 reakcií
Zdroj: Mesto prešov


Dopravný servis
Bardejovská
Kolóna
12:18
Hviezdoslavova
Policajná hliadka
12:17
Medzianky
Práca na ceste
12:17
Medzianky
Kolóna
12:12
Petrovianska
Policajná hliadka
12:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.