Prešovskí volejbalisti zdolali nováčikov zo Zvolena

Galéria: 5 fotiek

Volejbalová extraliga pokračovala v sobotu 13. kolom, muži MIRAD PU Prešov hostili nováčika tabuľky tím MVK Zvolen.Zápas sa začal priamočiarou hrou zo strany domácich. Zvolenčania sa ťažko dostávali do tempa, pri skóre 16:3 sa tréner rozhodol pustiť do hry hráčov z lavičky. Hosťom sa v závere setu podarilo nazbierať niekoľko bodov po chybách Prešova na podaní aj nahrávke, ale bez chyby nehrali ani oni. Po technickom oddychovom čase prvý set ukončili domáci prudkým útokom zo siete na 25:17.

V druhom sete hostia prvýkrát v zápase viedli, domáci však rozdiel stiahli a začali budovať náskok. Zvolenčania manko doťahovali len ťažko. Na zisk setu napokon Prešovčania spotrebovali všetkých päť setbalov, na ukazovali svietil najtesnejší rozdiel 25:23. „Dnes sa v našej hre vyskytovalo obrovské množstvo technických chýb. V istých pasážach sme si nedokázali prihrať a presadiť sa v útoku, čo bolo dnes, myslím rozhodujúce. Pokiaľ sme dokázali súpera zatlačiť podaním, dokázali sme hrať vyrovnanú hru,“ uviedol Martin Vaško tréner MVK Zvolen.

Ani v treťom sete domáci nenechali nič na náhodu. Zápas chceli ukončiť najrýchlejším možným spôsobom. Po sérií nevydarených servisov u oboch mužstiev približne v polovici setu sa dominancia Prešova začala napĺňať. Zápas zavŕšil ráznym útokom na 25:19 stredom siete kapitán Martin Sopko. „Jednoznačne víťazstvo z našej strany. Prvý set sme jasne dominovali. Prišlo tam k striedaniam a náš rytmus sa jemne zastavil. Od druhého setu zlepšená hra Zvolena zápas jemne zdramatizovala, ale jeho vývoj sme mali pod kontrolou,“ uzatvoril tréner VK MIRAD PU Prešov Jaroslav Vlk.